Print »  

Su Pasauline Turizmo diena!

2013-09-24

 

„...Keliauti – reiškia nusipurtyti visas kasdienes, menkavertes, ydingas dulkes, pamiršti smulkias, o kartais ir stambesnes intrigėles, atsinaujinti ir papildyti savo vidinį aš – tapti didesniu žmogumi...“ (A.Poška)

 

Lietuva – svetinga turistams ir konkurencinga. 

Turizmo sektoriaus rezultatai yra įspūdingi – dviženklis turistų skaičiaus augimas yra rekordinis, o Lietuva – viena iš lyderių Europoje. Tačiau džiaugdamiesi šiais rezultatais, neretai pamirštame, kas padeda jų pasiekti.

Tad šią dieną labiausiai sveikinu visus, kurie prisideda prie Lietuvos kaip patrauklios turizmui šalies garsinimo: visą turizmo sektorių, įskaitant miestų ir kurortų savivaldybių turizmo skyrius, Turizmo informacijos centrus, turizmo verslą, turizmo infrastruktūrą, esamus ir buvusius kolegas Ūkio ministerijoje bei Turizmo departamente, nepamirštant ir turizmo studentų, pedagogų, 8 tūkst. gidų bei net 2,5 milijono vietinių turistų!

O šiemet Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Turizmo dienos tema „Turizmas ir vanduo: apsaugant mūsų ateitį“ yra puiki proga prisiminti, kad keliaudami ar priimdami turistus pirmiausia turime elgtis atsakingai, paisyti aplinkosaugos, tausoti gamtos paveldą, gerbti vietos bendruomenes ir pagalvoti apie išteklius, paliekamus ateities kartoms.

Švęskime atsakingai keliaudami!Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.