Print »  

Suomiai – tarp labiausiai Lietuvoje išlaidaujančių turistų

2014-04-01

Iš Suomijos į Lietuvą atvykę turistai linkę dosniai atverti pinigines. Už suomius daugiau pinigų šalyje per dieną palieka tik baltarusiai ir norvegai, lyginant su kitais turistais iš svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų. Siekdamas pritraukti daugiau turistų iš Suomijos, Valstybinis turizmo departamentas prie LR Ūkio ministerijos (toliau – VTD) š.m. balandžio 3 d. organizuoja Lietuvos turizmo galimybių pristatymo verslo misiją Helsinkyje.

VTD Rinkodaros skyriaus vyriausiosios specialistės Ievos Druktenės teigimu, nors Suomija yra šešta pagal dydį Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka, šios šalies turistai ypač svarbūs visų prekių ir paslaugų teikėjams Lietuvoje.

„Vienas suomių turistas mūsų šalyje per dieną vidutiniškai palieka beveik 372 litus. Per metus suomiai Lietuvoje išleidžia apie 73,5 mln. litų. Tikimės, jog ši verslo misija padės užmegzti ryšius su daugiau turistų į mūsų šalį atvežti galinčiomis Suomijos turizmo agentūromis,“ – sako I. Druktenė.

Planuojama, kad renginyje iš viso apsilankys apie 30 bendradarbiavimo su Lietuva galimybėmis besidominčių Suomijos turizmo verslo atstovų bei žurnalistų.

Lietuvos turizmo galimybių pristatymo svečius Helsinkyje pasveikins LR ambasadorius Suomijoje Arūnas Jievaltas bei LR garbės konsulė Suomijoje Päivikki Palosaari. Lietuvos turizmo galimybes pristatys VTD Rinkodaros skyriaus vyriausioji specialistė I. Druktenė. Renginio dalyvių laukia kultūrinė programa bei kontaktų mugė, kurioje suomiams prisistatys su atvykstamuoju turizmu dirbančios Lietuvos kompanijos: „Baltic Way“, „Boutique Travel“, „Discover Baltics | Guliverio kelionės“, „Orbituras“, „Solo pirtis“, taip pat Vilniaus miesto savivaldybės Turizmo skyrius.

Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginį š.m. balandžio 3 d, inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Verslo misija vyks 2014 m. balandžio 3 d. 15:30 val. viešbutyje „Radisson Blu Royal Hotel“ (Runeberginkatu 2, Helsinkis).Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.