Print »  

Suomiams – ekstremalūs išbandymai ir kvietimas žaisti golfа Lietuvoje

2008-01-10 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

  Sausio 17-20 d. Suomijoje, Helsinkio parodų centre, vyks tarptautinė turizmo paroda „Matka 2008“. Lietuva mugėje bus pristatoma jau 10 kartа .

 Sausio 17-20 d. Suomijoje, Helsinkio parodų centre, vyks tarptautinė turizmo paroda „Matka 2008“. Lietuva mugėje bus pristatoma jau 10 kartа .

70 kv.m. Lietuvos stende Lietuvos turizmo galimybes pristatys Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo informacijos centras (TIC) Helsinkyje, bus pristatomas Vilnius, projektas “Vilnius-Europos kultūros sostinės 2009”, Kaunas, Palangos ir Birštono kurortai. Parodoje dalyvaus ir Neringos bei Gargždų Lietuvos turizmo informacijos centrai, kelionių organizatoriai “Baltic Clipper” bei “Terra Incognita”, Vilniaus viešbučiai :“Conti”, “Holiday Inn Vilnius” bei “Ecotel”. Pirmа kartа parodoje “Matka”, atskirame stende, golfo turizmа Lietuvoje pristatys “Sostinių golfo klubas”, o Všį „Vilko valia“ parengė pristatymа suomių kalba, kurio metu pristatys projektа „1984 išgyvenimo drama“, t.y. ekstremalius potyrius atsidūrus buvusios SSRS piliečio kailyje.

“Matkos” metu bus surengta spaudos konferencija, kurios metu Suomijos ir tarptautinei žiniasklaidai bus pristatytas projektas “Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009”. Pirmа kartа Lietuvoje kultūrinė programa turi ir ekonominių tikslų – tikimasi, kad turistų skaičius į Vilnių padidės 30 procentų.

Pasak TIC Helsinkyje direktorės Rasos šlivinskaitės, suomiai aktyviausiai iš Skandinavijos šalių domisi Lietuva ir į jа keliauja. „Turistai iš Suomijos labiausia domisi kultūriniu turizmu, didžiausiais miestais, muziejais, tradiciniais renginiais (Kaziuko muge, muzikos festivaliais, Jūros švente ir kt.), verslo kelionėmis. Auga susidomėjimas Lietuvos pajūriu, populiarėja skatinamosios konferencijos, pramoginis turizmas bei aktyvus poilsis (golfas, medžioklė, dviračiai), - sako TIC direktorė. - Turistai Lietuvoje daugiausiai praleidžia vadinamuosius ilguosius savaitgalius - 3-4 dienas arba renkasi savaitės poilsį Lietuvoje. Taip pat ir tie, kurie individualiai keliauja „Via Balticą automagistrale į Vakarų šalis, Lietuvoje sustoja ne tik pernakvoti, bet lieka ilgesniam laikui, skirdami jį apžiūrėti lankytinas vietas (Biržus, Kryžių kalnа, Kaunа)“.

Suomių turistų skaičius į Lietuvа nuolat auga. 2007 m. sausio-rugsėjo mėnesiais, Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, Lietuvos kolektyvinėse apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 29 986 turistų iš Suomijos, arba 2,9 proc. daugiau nei per tа patį praėjusių metų laikotarpį. Per visus 2006 m. į Lietuvos apgyvendinimo įstaigas atvyko beveik 29 146 turistų iš Suomijos, t.y. 6,3 proc. daugiau nei 2005-aisiais.

R.šlivinskaitės teigimu, keliones į Lietuvа siūlo visos didžiausios Suomijos kelionių agentūros. Be tradicinių ekskursijų po miestus, siūlomi ilgesni turai po Lietuvа bei sveikatinimo kelionės į Lietuvos kurortus.

“Matka”, kurios tema šiais metais yra „Individualumas“, yra didžiausia turizmo paroda Skandinavijoje. 2008 m. parodoje dalyvaus per 1000 dalyvių iš daugiau kaip 75 pasaulio šalių. 2007 m. parodoje apsilankė rekordinis 86 tūkst. lankytojų skaičius, iš jų 17 tūkst. buvo turizmo srities profesionalai. šiemet tikimasi dar gausesnio lankytojų srauto.

Pirmoji parodos diena skirta turizmo srities profesionalams, o kitos trys parodos dienos – publikai. Sausio 18 d. 17-18 val. Lietuvos stende vyks laimės valanda: gros multiinstrumentalistas Tomas Dobrovolskis ir bus pristatomi lietuviški skanėstai.

 

Lidija Bajarūnienė, Valstybinio turizmo departamento užsienio ryšių vyr. specialistė, 2108724, l.bajaruniene@tourism.lt

 

Daugiau informacijos: Rasa šlivinskaitė, Lietuvos TIC Helsinkyje, tel. +358 622 777 17,

info@liettua.fi

 

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.