Print »  

Svečiams iš Tiūringijos – kvietimas jungtis prie pasaulinio gintaro kelio

2014-03-10

Kovo 10 d. Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. R. Balnienė susitiko su Lietuvoje viešinčia Tiūringijos federacinės žemės Landtago delegacija (Vokietija). 

„Delegacijos nariai domėjosi Valstybinio turizmo departamento vykdomais turizmo skatinimo projektais Vokietijoje, bendradarbiavimo galimybėmis turizmo srityje. Vokietiją kaip ir Lietuvą žavi gintaras, tad Tiūringiją pakvietėme prisijungti prie Lietuvoje inicijuoto ir pradėto kurti, analogo neturinčio pasaulinio gintaro kelio projekto,“ – sako VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Tiūringijos sostinę Erfurtą ir Vilnių sieja ilgametė draugystė. Miestų draugystės sutartis pasirašyta 1970 m. Nuo to laiko šalys intensyviai bendradarbiauja ir turizmo srityje.  Štai, pavyzdžiui, Erfurte yra puikus viešbutis „Vilnius“ ir Vilniaus gatvė. Tiūringijos gyventojai mielai atostogauja Lietuvoje, lanko savo draugus, o lietuviai gerai pažįsta Tiūringiją kaip Lietuvai itin draugišką Vokietijos žemę.

Susitikime Valstybiniame turizmo departamente dalyvavo draugystės su Lietuva grupės pirmininkas G. Bergemann, Statybos, žemės vystymo ir susisiekimo komiteto pirmininkė, Vidaus reikalų komiteto narė S. Doht, draugystės su Lietuva grupės pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų ir Socialinių reikalų, šeimos ir sveikatos komitetų narys M. Koppe, Socialinių reikalų, šeimos ir sveikatos komiteto narys M. Barwolf ir Landtago administracijos darbuotojas H. Mittelsdorf.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.