Print »  

Sveikatos turistų žvalgysis Rytuose

2016-10-04

Spalio pirmąją savaitę Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) pradės Lietuvos sveikatos turizmo skatinamųjų renginių ciklą. Pirmasis renginys spalio 6 d. įvyks Jekaterinburge (Rusija). 

“Jekaterinburge Lietuvos sveikatos turizmo paslaugas pristatysime pirmą kartą. Tai - didelis pramonės centras, kurio gyventojams yra aktualios kokybiško poilsio, sveikatinimo paslaugos. Tiek Vilnius, tiek Druskininkai, tiek Birštonas ar Palanga gali drąsiai konkuruoti su kitų Europos šalių didmiesčiais, siūlančiais sveikatos turizmo paslaugas. Be to, mokame rusų kalbą, suprantame turistų iš Rytų mentalitetą, tad galime pasiūlyti jų poreikius atitinkantį aptarnavimą, kurio jie neretai pasigenda kitur,“ – teigia VTD vadovė Jurgita Kazlauskienė.

„Jūs atvykstate laiku – šiuo metu visi Lietuvos kvietimai ir pasiūlymai, įskaitant atostogas, pažintinius turus, SPA, sveikatinimo ir medicinos paslaugas, vietinei Uralo rinkai yra labai įdomūs. Kituose Rusijos miestuose ar Europos šalyse šios paslaugos kainuoja gerokai brangiau. Tinkama infrastruktūra, kokybiškos paslaugos – visa tai jūs turite, tačiau Uralo regione dar nesate pakankamai žinomi kaip sveikatos turizmo šalis“, – sako Aleksejus Vanchenko, specializuoto turizmo žurnalo „TourProfi“ vyriausiasis redaktorius ir FIJET-Rusija (Pasaulinės turizmo žurnalistų asociacijos) viceprezidentas.

Renginyje Jekaterinburge dalyvaus Jekaterinburgo kelionių organizatorių, agentūrų ir turizmo žiniasklaidos atstovai („JetSet“, Uralo avialinijos, „Evroport“, „OOO Vedi Tour Group Ural“, „Profi Travel“, „Kalipso-TUR“, „Zagranturne“, „ROSSTUR“, „Golden Travel”, „FIJET-Russia”, „UralTerra”, „Globus“, „OOO Grand Travel“ ir kt.). Lietuvos sveikatos turizmo potencialą renginyje pristatys VTD, „Medicinos diagnostikos ir gydymo centro“, „Hotel Palanga Spa“, AB „Eglės sanatorija“, UAB „Baltic Concierge group”, UAB „Verslas ir poilsis“ atstovai.

Lietuvos medicinos turizmo klasterio skaičiavimu, šiuo metu svečiai iš Rusijos ir Baltarusijos sudaro apie dešimtadalį mūsų šalies medicinos įstaigų klientų, tačiau vertinama, kad potencialas yra kur kas didesnis.

Lietuvos sveikatos turizmo skatinimo renginį VTD organizuoja spalio 6 d., 15 val., viešbutyje „Moskovskaya Gorka“ (adresas: Moskovskaya g. 131, Jekaterinburgas, Rusija). 

Kitas Lietuvos sveikatos turizmo skatinamasis renginys planuojamas spalio 27 d. Minske (Baltarusija), o lapkričio 24 d. - Bergene (Norvegija). Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.