Print »  

Sveikiname su Pasauline turizmo diena!

2012-09-27

Turizmo srities darbuotojus, turizmo politikos formuotojus ir įgyvendintojus, turizmo verslą, akademinę bendruomenę ir pačius turistus Valstybinis turizmo departamentas (toliau – VTD) nuoširdžiai sveikina su Pasauline turizmo diena!

“Šie metai mums ypatingi, nes Valstybinis Turizmo departamentas mini dvidešimtmetį, įgyta patirtis ir išvystyta turizmo infrastruktūra jau duoda itin gerų rezultatų, o turizmo šaka laikoma Lietuvos ekonomikos sėkmės istorija. Pasaulinė turizmo diena – proga tai švęsti, pasidžiaugti pasiekimais, užsibrėžti naujus tikslus. Štai kodėl palaikome Jungtinių Tautų Pasaulinės Turizmo dienos organizacijos iniciatyvą šventinę dienа prisiminti darnaus turizmo svarbą, atkreipti dėmesį, kad turistai turi ne tik teisių, bet ir pareigų – prieš vietos bendruomenes, gerbiant jų tradicijas ir paveldą, saugojant natūralią gamtą, užtikrinant perdavimą ateities kartoms“, - akcentuoja VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pasak jos, dėl šios priežasties VTD vietoj sveikinimų šiemet išleido specialius plakatus su pagrindiniais Pasaulio turizmo etikos kodekso principais. Jie bus pristatyti Pasaulinės turizmo dienos minėjimo renginyje šiandien, 11 val.  „Žaliojo Rakto“ sertifikatą gavusiame viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ Vilniuje. Taip pat renginio metu Baltijos aplinkos forumo atstovė Vaida Pilibaitytė pristatys įrankį, siūlantį keliauti lėtai, bus pravesta ekskursija, pristatanti žaliuosius sprendimus viešbučio versle, bei stebima tiesioginė Pasaulio Turizmo organizacijos diskusijos transliacija darnaus turizmo ir tvarios energijos tema iš Ispanijos.

Šiemet prie tematinio Pasaulinės turizmo dienos minėjimo aktyviai prisidėjo Turizmo informacijos centrai ir švietimo įstaigos.

10 akademinių institucijų paskaitos metu suteiks turizmo krypčių studentams galimybę tiesiogiai stebėti Pasaulio Turizmo organizacijos diskusiją darnaus turizmo ir tvarios energijos tema. Prie iniciatyvos VTD kvietimu prisijungė Kauno kolegijos Verslo vadybos fakulteto ir kolegijos Druskininkų skyriaus, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos kūno kultūros akademijos, Lietuvos verslo kolegijos Klaipėdoje, Socialinių mokslų kolegijos Vilniuje, Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos Turizmo vadybos katedros, Utenos kolegijos Turizmo ir viešbučių administravimo katedros, Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto, Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto akademinės bendruomenės. Konferencija bus stebima ir kai kuriuose turizmo informacijos centruose (toliau – TIC).

Juose planuojami ir kiti originalūs bei atraktyvūs renginiai, pavyzdžiui, Birštone vyks menų dirbtuvėlės, Gargžduose – fotointerpretacijų konkursas bei dviračių žygis į Pajūrio regioninį parką, Molėtuose – fotografijų paroda, Lazdijuose - šeimų ralis, Rokiškyje – „žalioji ekskursiją su ekologiškais pietumis, Telšiuose – ekskursija ant Šatrijos kalno ir šiupinynės virimas su raganaitėmis, Pasaulinės turizmo dienos proga vyks ir nemokamos teminės ekskursijos Alytuje, Biržuose, Kėdainiuose, Pagėgiuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Trakuose, Vilniuje, kai kuriuose miestuose ar rajonuose gyventojai turės galimybę nemokamai apsilankyti muziejuose. Daugiau informacijos – TIC tinklapiuose.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.