Print »  

Tarptautinėje Londono turizmo parodoje – dėmesys Lietuvai atsakingo turizmo apdovanojimuose

2013-11-04

Šiandien prasidedantis didžiausias ir svarbiausias pasaulio turizmo renginys – turizmo mugė Londone „World Travel Market“ – yra priešpaskutinė tarptautinė paroda šiemet, kurioje turizmo galimybes tematiniame stende pristato Lietuva. Jos vardas keliskart nuskambės ir lapkričio 6 d. mugės metu rengiamuose 10-uosiuose Atsakingo turizmo apdovanojimuose.

„Lietuva yra ne tik paprašyta įteikti apdovanojimą geriausiam atsakingo turizmo fotografui, bet mūsų šalis taip pat yra tarp nominantų gauti Geriausios atsakingo turizmo destinacijos apdovanojimą. Atsakingo turizmo aspektui pasaulyje skiriamas vis didesnis dėmesys, tad ši nominacija Lietuvai yra ne tik didelė garbė, pripažinimas, bet ir atsakomybė. Kartu tai proga pristatyti Lietuvos turizmo galimybes bei išteklius, akcentuoti mūsų pastangas laikantis atsakingo turizmo principų. Juos puikiai atspindi ir mūsų šiuo metu kartu su Jungtinių Tautų vystoma Pasaulinio Gintaro kelio iniciatyva“, - tvirtina Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

 

Nominacija Lietuvai jau užtikrino tarptautinį susidomėjimą – turizmo mugės metu suplanuoti interviu su BBC, Travel Chanel televizijomis, fotosesijos, oficialūs susitikimai su kitų šalių turizmo administracijų vadovais.

 

Lietuvos stende (Nr. EM570) lapkričio 4-7 d. dirbs VTD atstovai, taip pat Vilniaus, Kauno savivaldybių, Palangos TIC specialistai, turizmo verslo („Energetikas“, „Discover Baltics“, „Best Western Hotels“, „Baltic blues Travel“, „Astrida Travel“) atstovai. Lapkričio 5 d. muzikinį pasirodymą Lietuvos stende surengs pirmasis Lietuvos turizmo ambasadorius Jungtinėje Karalystėje akordeonistas Martynas Levickis, Lietuvos turizmo atstovybė Londone oficialiai paskelbs apie 2014 m. automobilių ralį Londonas-Vilnius, vyks degustacijos, prezentacijos, konkursai.

 

Lietuva pernai sulaukė beveik 2 mln. užsienio turistų. Europos kelionių komisijos duomenimis, pagal šio rodiklio augimą ji buvo antroje vietoje Europoje. Šiemet Lietuva sulaukė Jungtinės Karalystės žiniasklaidos dėmesio, kai „Post Office City Costs Barometer“ Vilnių paskelbė antrąją patraukliausia sostine britų turistams pagal efektyviausią kainos ir kokybės santykį.

 

Nuo 1980 m. Londone rengiamą tarptautinę turizmo parodą „World Travel Market“ sudaro apie 5 tūkst. ekspozicijų dalyvių iš 189 šalių, apie 50 tūkst. lankytojų. Planuojama, kad parodos metu sudaromų kontraktų vertė šiemet pasieks 2 mlrd. svarų sterlingų.75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.