Print »  

Teisės į Lietuvos prekės ženklą perleistos Valstybiniam turizmo departamentui

2013-04-26

Valstybinis turizmo departamentas įgijo išimtines teises naudoti, o taip pat suteikti asmenims teisę naudotis Lietuvos logotipu pagal šį mėnesį su Všį „Investuok Lietuvoje“ pasirašytą susitarimą „Dėl teisių ir pareigų, įgyvendinant projektą „Lietuvos turizmo ir verslo prekės ženklo sukūrimas“ perleidimo“.

Nuo šiol asmenys, siekiantys gauti leidimą naudoti Lietuvos logotipą, turi:

  • Susipažinti su Lietuvos prekės ženklo (Lietuvos logotipo) suteikimo ir naudojimo taisyklėmis;
  • Susipažinti su Lietuvos logotipo naudojimo aprašu;
  • Užpildyti paraišką leidimui naudoti Lietuvos logotipą;
  • Užpildytą paraišką išsiųsti faksu 870664988 arba adresu: Valstybinis turizmo departamentas, Gedimino pr. 38, 01104 Vilnius. Papildomai galima siųsti el. paštu vtd@tourism.lt . Daugiau informacijos – www.tourism.lt

„Šis logotipas yra vienintelis oficialus Lietuvos prekės ženklas, kurį Valstybinis turizmo departamentas stabiliai ir kryptingai naudoja kelerius metus turizmo rinkodaroje: juo ženkliname leidinius, suvenyrus, plakatus, stendus, jų koloristiką deriname prie logotipo spalvinės gamos.Visada naudojant logotipą kartu nurodome reprezentacinės Lietuvos turizmo svetainės adresą www.Lithuania.travel. Šis ženklas turizmo sektoriuje jau tapo lengvai atpažįstamas, identifikuojantis Lietuvą, todėl teisių perėmimas buvo tikslingas ir savalaikis“, - teigia VTD direktorė dr. R.Balnienė.

Šiuo metu Lietuvos logotipą naudoja apie 100 verslo įmonių ir valdžios institucijų savo reprezentacinėse priemonėse – internetiniuose puslapiuose, lankstinukuose, prezentacijose, renginių metu ir kt. Šalies verslininkai lietuviškos prekės išskirtinumui pabrėžti ženklą ėmė naudoti produktų pakuotėms žymėti, įvairių suvenyrų gamybai ir pan.

ES paramos lėšomis finansuojamа projektą „Lietuvos turizmo ir verslo prekės ženklo sukūrimas“, kurio tikslas - gerinti Lietuvos kaip turizmui ir verslui palankios šalies įvaizdį, 2006-2008 m. įgyvendino Všį “Lietuvos turizmo plėtros agentūra“ kartu su partneriu Všį “Lietuvos ekonominės plėtros agentūra”. Projekto įgyvendinimą koordinavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.

Lietuvos logotipą - išraiškingų spalvų ir iš skirtingo dydžio detalių sudėtа Lietuvos kontūro ženklą sukūrė agentūra "Smart Solutions" (UAB "Protingi sprendimai"). Sukurtu ženklu norėta išskirti tai, kad Lietuva - kontrastinga, dinamiška ir drаsi valstybė, kurios istorija kupina žinomų asmenybių, kultūra - ryškių menininkų, o sportas - garsių atletų. Spalvos atkartoja Lietuvos regionų drabužių spalvas, lietingą dangų, drąsą. Griežtos formos ir figūros pasitelktos norint Lietuvą pristatyti kaip šiuolaikišką, įvairiapusišką ir novatorišką šalį, aštrūs kampai simbolizuoja naujovių diegimą, dinamiškumą ir plačias galimybes. Logotipu atspindimos tokios šalies vertybės kaip unikali gamta, šilti žmonės, progresyvus mokslas ir žinias. Lietuvos pavadinimas logotipe rašomas skiemenimis siekiant lengvesnio jo įsiminimo užsieniečiams, ekspresyvumo.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.