Print »  

Telšiuose apsilankę M. Starkus ir V. Radzevičius ieškojo meškučių ir kepė žemaičių blynus

2018-11-23

Sekmadienio rytą prie TV3 ekranų pakvies laida „Aplink Lietuvą. Miestai“. Laidos vedėjai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius,kartu su Turizmo departamentu lankysis Telšiuose. Šiame mieste garsiausi šalies keliautojai aplankys nepamirštamas vietas, ieškos meškučių ir leisis į kulinarinę kelionę. 

„Linksmas miestas, čia galima rasti linksmų dalykų. Lokys yra Žemaitijos simbolis ir turbūt todėl čia yra tiek daug lokio skulptūrų visokiais pavidalais“, – įspūdžiais dalinsis V. Radzevičius. Kartu su M. Starkumi jie leisis į kelionę po Telšius, kurioje apžiūrinės įvairias meškų skulptūras.

 

Keliautojai nepraleis progos apsilankyti aukščiausioje vietoje – Telšių Katedroje. Ją aprodys Telšių vyskupijos licėjaus direktorius Andriejus Sabaliauskas. Žemaičių Kalvarijos Bazilikos penitenciarijus papasakos šios didingos Katedros istoriją. Keliautojai taip pat apsilankys kunigų seminarijoje, kurioje susipažins su klierikų gyvenimu, buitimi. „Mums su Martynu tai buvo labai įdomu. Blankiai įsivaizduojame, kaip gyvena žmonės, kurie pasišventę tapti kunigais“, – kalbės V. Radzevičius.

 

Laidos vedėjai apsilankys ir unikaliame žemaičių muziejuje „Alka“. Tai – svarbiausias Žemaitijos etnografinio regiono istorijos muziejus Telšiuose. M. Starkus ir V. Radzevičius apžiūrės unikalius eksponatus, paveikslus, išlikusius šiame muziejuje.

 

Keliautojai taip pat išbandys pramogą, kuomet užrištomis akimis yra piešiamos įvairios figūros, linijos. Vėliau iš jų gimsta autoportretas. „Su dailininko pagalba matai, kaip tavo akyse gimsta iš nieko kažkas. Tai labai įdomus procesas“, – įspūdžiais dalinsis V. Radzevičius.

 

Laidoje V. Radzevičius gamins žemaičių blynus. Keliautojas pasakos, kad pirmą kartą šiuos blynus gamino, kai jam buvo 13 metų, atsivertęs knygą „Šeimininkės receptai“. Vėliau gamino Australijoje su kengūros mėsa. Pirmą kartą Vytaras gamins blynus ten, iš kur ir kilęs jų pavadinimas.

 

„Aplink Lietuvą. Miestai“ – sekmadieniais, 11.30 val. per TV3 televiziją!

 

Projektas Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ finansuojamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir LR biudžeto lėšų.

  Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.