Print »  

Tik vieną vakarą Anykščiuose – šviesa, kvapai, garsai

2015-09-18 , Atnaujinta 2015-09-21 00:00

Rugsėjo 26-osios, šeštadienio, vakarą Anykščiuose pirmą kartą rengiamos Pasaulinės turizmo dienos sutiktuvės. Rudens sutemose atsiveriančios svarbiausios miesto kultūros erdvės nakties tamsoje vilios jas atrasti garsais, kvapais ar kitokiais potyriais.

Tik tą vieną vakarą nuo 19 iki 24 val. mieste vakarojantiems anykštėnams ir miesto svečiams visose atvertose muziejų ekspozicijose ir renginiuose bus galima lankytis nemokamai.

Norintiems praleisti vakarą gryname ore ir atrasti kitokį miestą, nematomą dienomis, Anykščių turizmo informacijos centras tą vakarą rengs dviejų valandų nakties ekskursijas pėsčiomis po senamiestį – irgi veltui, tik reikia iš anksto užsiregistruoti į grupę. Iki vidurnakčio bus atviros ir Šv. Mato bažnyčios bokšto durys, o užkopusieji į apžvalgos aikštelę, jei tik bus geras oras, pro monoklį galės pasigrožėti žvaigždėtu dangum.

Ieškančius ramybės oazių Rašytojų kalnelyje sutemus pasitiks specialiai apšviesta Antano Baranausko klėtelė ir iliuminuotas Antano Žukausko-Vienuolio memorialinis namas-muziejus, muziejaus erdvėje visą vakarą skambės ausiai maloniausia giesmė – Antano Baranausko „Anykščių šilelis“, poemos tekstai įvairiomis pasaulio kalbomis. Mėgstančių praleisti vakarą vandenyje iki pusiaunakčio lauks Anykščių plaukimo baseino „Bangenis“, kviesdamas mėgautis pasiplaukiojimu baseine bei kitais maloniais pojūčiais keturiose skirtingose pirtyse ar sūkurinėje vonioje,

Poezijos ir muzikos garsų spektaklis „Dar penkios minutės nakties“ 20 val. pakvies į Sakralinio meno centrą, ten svečius pasitiks aktorius Giedrius Arbačiauskas ir violončelininkė Agnė Arbačiauskienė.  21 val. Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje treneris Dainius Mykolaitis mokys Cigun Tai-či gimnastikos paslapčių aromatų pripildytoje tamsoje.

Iki pusiaunakčio tęsis programa ant Šventosios kranto, miesto kempinge, nuo vasaros stovinčiame „Teku Taku“ tipyje. Šioje stoginėje bus kuriamas jaukus mistinis vakaras, gyvai gros   grupė-projektas „Sovijus“ iš Kauno, pasklis egzotiškos chai arbatos kvapas, veiks runų ir šviestuvų gamybos, mandalų pynimo dirbtuvės.

Šalia, kempinge prie Šventosios, įsikūręs kavos namelis iki 2 val. nakties vilios kavos kvapais, kviesdamas pasimėgauti viena iš skaniausių mieste juoda arba balta kava. Sušilti ir išgerti gardžios kavos su šiltomis anykštietiškomis bandelėmis visą vakarą kvies ir kavinukė „Paukštukas Pūga“ miesto centre, A. Baranausko aikštėje.

„Nepraleiskite progos pamatyti Anykščius būtent sutemus – ypač jei jau esate matę svarbiausias miesto vietas dieną. Naktį patirsite visai kitokių įspūdžių, susidursite su paslaptingu miestu, slepiančiu jaudinančias istorijas. Praleiskite vakarą mieste su visa šeima ar draugais – čia kelias valandas bus smagu ir mažiems, ir dideliems“, – sakė vienas iš Pasaulinės turizmo dienos sutiktuvių organizatorių Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.