Print »  

Tikslinėse užsienio rinkose steigiamos Lietuvos turizmo atstovybės

2012-12-19

Jungtinė Karalystė, Ispanija, Lenkija, Prancūzija, Rusija, švedija bei Vokietija. Valstybinis turizmo departamentas jau sudarė sutartis su užsienio įmonėmis, laimėjusiomis konkursа dėl Lietuvos turizmo atstovavimo paslaugų minėtose šalyse teikimo. Penktadienį bus pasirašoma paskutinė sutartis dėl Lietuvos turizmo atstovavimo Italijoje.

 

„Tyrimai rodo, kad vis daugiau užsienio turistų domisi galimybėmis leisti laisvalaikį, pasinaudoti sveikatingumo paslaugomis ir individualaus keliavimo po Lietuvą galimybėmis. Lietuva vis dažniau tampa ir tarptautinių konferencijų vieta. Prioritetinių turizmo rinkų šalių kelionių agentūros ir pavieniai asmenys vis dažniau pageidauja gauti konkrečius duomenis apie Lietuvos turizmo galimybes ir produktus. O tokią informaciją betarpiškai gali teikti Lietuvos atstovybių užsienyje atstovai. Be to, pristatant Lietuvos turizmo galimybes atskirose rinkose, bus gerinamas ir bendras Lietuvos įvaizdis, didinamas informuotumas apie šalį.Projektas sąlygos ir ekonominę naudą, nes didėjant turistų srautams į Lietuvą, augs pajamos iš turizmo, didės turizmo sektoriaus darbo vietų skaičius, bus teigiamai įtakojamas ir smulkusis verslas,“ – tvirtina VTD direktorė R. Balnienė.

 

Pasak jos, projektu bus įgyvendinamos kompleksinės rinkodaros priemonės per Lietuvos atstovybes, kurios veiks Miunchene, Maskvoje, Varšuvoje, Stokholme, Londone, Paryžiuje, Romoje ir Madride. Atstovybės vykdys įvairias rinkodaros priemones, kuriomis bus siekiama skatinti atvykstamąjį turizmą, didinti Lietuvos žinomumą, pristatant Lietuvos turizmo produktus ir turizmo galimybes, administruojant interneto svetainę, vykdant reklamines kampanijas socialiniuose tinkluose vietos kalba bei atsižvelgiant į rinkos ypatumus, bendradarbiaujant su turizmo verslo atstovais ir žiniasklaida, dalyvaujant parodose ir kituose turizmo skatinimo renginiuose, įgyvendinant reklaminius projektus, analizuojant turizmo rinką.

Lietuvos turizmo atstovybių užsienyje veiklos pradžia numatoma 2013 m. vasario mėn., pritarus Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA).

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, 2011 m. Lietuva sulaukė 1,775 mln. užsienio turistų. Iš jų net 54 proc. buvo iš tikslinių užsienio rinkų, kuriose planuojama vykdyti rinkodarines veiklas. Užsienio turistų nakvynių skaičius sudarė 7,83 mln., iš jų 63 proc. sudarė užsienio turistų iš nakvynės iš tikslinių užsienio rinkų. 2011 m. Lietuva gavo 2,2 mlrd. Lt pajamų iš užsienio turistų, iš jų 61 proc. pajamų sugeneravo turistai iš dešimties Lietuvos tikslinių užsienio rinkų . 2012 m. I-III ketv. Lietuvos apgyvendinimo įstaigose augo turistų skaičius iš šešių tikslinių rinkų. Didžiausiu augimu pasižymėjo Rusija (+43 %), Norvegija (+28 %), Jungtinė Karalystė (+20 %) ir Vokietija (+25 %). Turistų skaičiaus augimą iš prioritetinių rinkų įtakojo aktyvus ir nuoseklus rinkodaros veiklų vykdymas užsienio šalyse.

Daugiau informacijos:

Gerda Butkuvienė
Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos
Atstovė spaudai
Gedimino pr. 38, Vilnius
Tel. +370 7 066 4967
Mob.tel. +370 6 161 7476
El. p. : g.butkuviene@tourism.lt



Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.