Print »  

Tolimosioms rinkoms Baltijos šalys siūlo atostogas „trys viename“

2013-04-26

Siekdamos padidinti turistų srautus iš tolimųjų rinkų, ypač Kinijos, Japonijos, JAV ir Kanados, trys Baltijos šalys turi veikti ne kaip konkurentės, o kaip partnerės, todėl Lietuvos, Latvijos ir Estijos turizmo rinkodaros veiksmai turi būti darnūs ir kryptingi. Dėl šios priežasties Jungtinio Baltijos šalių komiteto sprendimu kuriama strategija ir vystoma bendra Baltijos šalių turizmo rinkodara. Koncepcija „Three-in-One-Vacation“ jau buvo pristatyta tarptautinėse Niujorko, Berlyno turizmo parodose. Jos prezentacija šiemet įvyks ir turizmo galimybių pristatymo renginiuose turizmo verslui ir žiniasklaidai Kinijoje bei Japonijoje, Tokijo turizmo parodoje.

„Prognozuojama, jog Azijos bei Amerikos šalys artimiausiu metu generuos didžiąjа dalį turizmo srautų prieaugio. Tad šią situaciją Lietuvai reikėtų tinkamai išnaudoti. Kinai ir japonai dažniausiai atostogauja ne vienoje, o 5-6 šalyse, todėl Baltijos šalys, bendradarbiaudamos, o ne konkuruodamos, suvienijusios savo finansinius išteklius ir rinkodarines pastangas, gali pasiekti žymiai geresnių rezultatų pritraukiant Azijos turistus. Apskritai kinų kalba esame apibūdinamos kaip „trys mažos šalys prie Baltijos jūros“, tad ir nusprendėme siūlyti atostogas „tris viename“ – vienos kelionės metu apsilankyti tiek pas mus, tiek pas latvius, tiek pas estus“,- tvirtina Valstybinio turizmo departamento direktorė R. Balnienė.

Šiuo metu rengiami bendri turizmo rinkodariniai leidiniai japonų ir kinų kalbomis, išleisti žemėlapiai, rengiama suvenyrinė atributika, bendri parodų stendai. Leidiniuose Vilnius, Ryga ir Talinas prisistatys kaip itin žali, švarūs, inovatyvūs miestai, turintys Dainų šventes ir UNESCO saugomas sostines. Lietuva Azijos turistams gali būti patraukli dėl gintaro paveldo, krepšinio, sveiko maisto tradicijų nacionalinėje virtuvėje, prekybos centrų, lošimo namų ar unikalios galimybės pakilti virš senamiesčio oro balionu. 

2012 m. Statistikos departamentas Lietuvos apgyvendinimo įstaigose užfiksavo didžiausią turistų iš Azijos augimą (+27,4 proc.), kai iš Europos ir Amerikos po +12 proc. Nors vieną naktį praleidusių Lietuvos apgyvendinimo įstaigose turistų iš Kinijos ir Japonijos Lietuvoje pernai padaugėjo vienodai – po 11 proc., turistų iš JAV skaičius liko beveik nepakitęs – tiek 2011 m., tiek 2012 m. šalyje apsilankė 25 tūkst. amerikiečių.

 Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.