Print »  

Turistai iš Lenkijos sugrįžta į Lietuvą

2016-06-10

Lenkijos turistai, kurių srautai kurį laiką mažėjo, vėl grįžta į Lietuvą. Pernai Lietuvoje apgyvendinimo įstaigose apsistojo iš viso 127,2 tūkst. Lenkijos turistų, 8,3 proc. daugiau nei 2014 m., o per pirmąjį šių metų ketvirtį lenkų srautai augo net 10,1 proc. Kaip jų pritraukti dar daugiau ir ką pasiūlyti, kad atvykę į Lietuvą liktų ilgiau – šių tikslų vedamas Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) surengs Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų pristatymo renginių seriją 3-uose Lenkijos miestuose: birželio 14 d. Krokuvoje, birželio 15 d. Vroclave ir birželio 16 d. Poznanėje.

„2014 m. dėl ekonominių priežasčių turistų skaičius iš Lenkijos mažėjo 11,4 proc., bet pastaruosius metus stebime jų augimą ir atgimstantį susidomėjimą turizmo galimybėmis Lietuvoje. Iki šiol rinkodaros priemonės buvo labiau nukreiptos į Šiaurės ir Rytų Lenkiją, iš kur į Lietuvą atvyksta daugiausiai vienadienių turistų. Vienadieniai lankytojai iš Lenkijos sudaro apie 16 proc. visų užsienio vienadienių lankytojų. Siekiant paskatinti Lenkijos turistus likti  Lietuvoje ilgiau, VTD suplanavo aktyvesnę veiklą Vakarų ir Pietų Lenkijoje, kuri yra geografiškai toliau ir kur Lietuvos žinomumas kiek mažesnis. Renginių tikslas – atsakingo turizmo skatinimas, kviečiant aplankyti ne tik didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir šalies regionus. Bus orientuojamasi ne tik į piligriminius, kultūrinius  turistus, bet ir į jaunąją Lenkijos kartą,“ – sako VTD vadovė Jurgita Kazlauskienė.

Renginių metu bus organizuoti rezultatų aptarimo dvišaliai susitikimai, kurioje abiejų šalių turizmo specialistai galės užmegzti tiesioginius kontaktus. Renginių svečiai taip pat degustuos Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalų. Renginiuose bus pristatomi ir populiarinami nacionaliniai turizmo maršrutai, trasos, kultūros keliai ir prioritetiniai turizmo produktai, apimantys kultūros ir gamtos paveldo objektus. 

Turistai iš Lenkijos šiuo metu sudaro 10 proc. visos šalies atvykstamojo turizmo rinkos. Vidutinės vienos Lenkijos turisto kelionės išlaidos siekia 291,5 eurų. Vidutinė viešnagės trukmė Lietuvoje – 2 naktys.

Lietuvos kaip turistinės šalies vertinimo tyrimas atskleidė, kad beveik 9 iš 10 lenkų savo draugams ir pažįstamiems rekomenduotų vykti į Lietuvą atostogauti. Daugiau nei 60 proc. Lenkijos turistų, keliaujančių po Lietuvą, apsilanko Vilniuje ir Druskininkuose. Kitos mėgstamos ir lankytinos vietovės: Trakai, Kaunas, Klaipėda ir Palanga. Lenkams svarbi galimybė apsistoti ne viešbučiuose, taip pat galimybė susikalbėti su Lietuvos gyventojais. Jie taip pat domisi kaimo turizmo pasiūlymais. 

Lietuvoje gyvena daugiau nei 150 tūkst. lenkų tautybės žmonių, todėl populiarios kelionės lankant šeimos narius, draugus, pažįstamus. Verslo kelionės tampa vis svarbesnės Lenkijos turizmo verslo rinkos dalis, vis dažniau užsienyje organizuojami mokymai, konferencijos ir pan. 59,6 proc. svečių iš Lenkijos į Lietuvą atvyksta asmeninių kelionių tikslais, verslo tikslais – 40,4 proc. 

Šis renginys yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas svarbioms atvykstamojo turizmo rinkoms“ dalis (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0002)Renginį inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

 


Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.