Print »  

Turisto iš Venesuelos akistata su sovietiniu palikimu labiau šokiravo Žirmūnų daugiabutyje, o ne bunkeryje

2013-05-17

„Sovietinis palikimas – vienas iš užsienio turistus iš Vakarų šalių labai dominančių pažinties su Lietuva aspektų. Lietuva išsiskiria Europoje savo gebėjimu išradingai ir net su humoru parodyti tamsią mūsų praeitį. Turime išskirtinį sovietmečio figūrų parką Grūte , kuris net išrinktas į keisčiausių pasaulio muziejų dešimtuką, taip pat – naują modernų šaltojo karo muziejų Plokštinės miške, aktyviai lankomа Genocido aukų muziejų sostinėje. Mūsų stiprybė yra ne neigti praeitį, o ją įvairiomis formomis prisiminti ir pristatyti užsienio svečiams. Šį rakursą pasiūlėme atspindėti ir svetingumo ciklo TV laidoje“, - pasakoja Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Laidos „Svečių ekspresas“ vedėjas Vytaras Radzevičius turistui iš Venesuelos Chorkei nusprendė sovietinę Lietuvos praeitį pirmiausia pristatyti žirmūnuose – rajone, kuriame pats augo. Kamera užfiksavo venesueliečio apstulbimа regint sovietinius fasadus, laiptines, balkonus skalbiniams ar tarakonų pilnus šiukšlių vamzdžius.

Regis, šiam įspūdžiui po to neprilygo net sovietinio bunkerio programa, kurios metu venesuelietis, apvilktas šimtasiūle, buvo tardomas rusų kalba, mokėsi naudotis dujokauke, lankėsi medicininiame kabinete.

Sovietinio palikimo pristatymo galimybės Lietuvoje laidoje palygintos su Rytų Berlynu. Tačiau Vokietijos sostinėje viskas vyko tradiciškai - antroji laidos vedėja Vilma Anusaitė tebuvo ekskursijos metu supažindinta su sausais miesto istorijos faktais ir Berlyno sienos likimu.

Laida „Svečių ekspresas“ – šį šeštadienį, gegužės 18 d., 11.30 per LRT.



Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.