Print »  

Turisto iš Venesuelos akistata su sovietiniu palikimu labiau šokiravo Žirmūnų daugiabutyje, o ne bunkeryje

2013-05-17

„Sovietinis palikimas – vienas iš užsienio turistus iš Vakarų šalių labai dominančių pažinties su Lietuva aspektų. Lietuva išsiskiria Europoje savo gebėjimu išradingai ir net su humoru parodyti tamsią mūsų praeitį. Turime išskirtinį sovietmečio figūrų parką Grūte , kuris net išrinktas į keisčiausių pasaulio muziejų dešimtuką, taip pat – naują modernų šaltojo karo muziejų Plokštinės miške, aktyviai lankomа Genocido aukų muziejų sostinėje. Mūsų stiprybė yra ne neigti praeitį, o ją įvairiomis formomis prisiminti ir pristatyti užsienio svečiams. Šį rakursą pasiūlėme atspindėti ir svetingumo ciklo TV laidoje“, - pasakoja Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Laidos „Svečių ekspresas“ vedėjas Vytaras Radzevičius turistui iš Venesuelos Chorkei nusprendė sovietinę Lietuvos praeitį pirmiausia pristatyti žirmūnuose – rajone, kuriame pats augo. Kamera užfiksavo venesueliečio apstulbimа regint sovietinius fasadus, laiptines, balkonus skalbiniams ar tarakonų pilnus šiukšlių vamzdžius.

Regis, šiam įspūdžiui po to neprilygo net sovietinio bunkerio programa, kurios metu venesuelietis, apvilktas šimtasiūle, buvo tardomas rusų kalba, mokėsi naudotis dujokauke, lankėsi medicininiame kabinete.

Sovietinio palikimo pristatymo galimybės Lietuvoje laidoje palygintos su Rytų Berlynu. Tačiau Vokietijos sostinėje viskas vyko tradiciškai - antroji laidos vedėja Vilma Anusaitė tebuvo ekskursijos metu supažindinta su sausais miesto istorijos faktais ir Berlyno sienos likimu.

Laida „Svečių ekspresas“ – šį šeštadienį, gegužės 18 d., 11.30 per LRT.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.