Print »  

Turistų srautai „Mineraliniame miestelyje“ išaugo daugiau nei 100 proc.

2012-09-18

XIX a. dvasia, epochiniai kostiumai, vaidinimai, nemokamos ekskursijos po įdomiausias kurorto vietas. Toks visą vasarą trukęs kultūrinis projektas įtraukė ir Druskininkų bendruomenę, ir turistus.

„Druskininkai – vienintelis Lietuvos kurortas, kuriam pavyko įveikti vienа iš mūsų turizmo rinkos silpnųjų grandžių, t.y. sezoniškumą. Turistai ten laukiami ir šiltuoju, ir šaltuoju metų sezonu – pramogų ir veiklos pasiūla Druskininkuose labai gerai apgalvota. O naujausias projektas „Mineralinis miestelis“ džiugina ne tik kaip atrakcija turistams, bet ir aktyviu bendruomenės įsitraukimu. Nėra geriau, kai savo miestą taip puoselėja ir dėl jo taip stengiasi patys miestiečiai,“ - su pavykusia iniciatyva kurortą sveikina šventėje dalyvavusi Valstybinio turizmo departamento direktorė R. Balnienė.

Pasak jos, idėjų generavimo kurorte svarbą pagrindžia ir statistika. Per pirmą 2012 m. pusmetį iš visų Lietuvos kurortų Druskininkai sulaukė daugiausia užsienio turistų – 48,6 tūkst. Apskritai nuo 2007 m. turistų srautai į kurortą pastoviai augo ir per 5 metus padidėjo 135 proc. Pagal apgyvendinimo statistiką Druskininkai buvo populiariausi ir tarp lietuvių turistų – čia jų 2012 m. I pusmetį apsistojo 77,3 tūkst. Lietuviai vidutiniškai kurorte praleidžia 3,1 nakvynės, užsienio turistai – 5,7 nakvynės.

Projektą „Mineralinis miestelis“ įgyvendino Druskininkų gidų asociacija, Kultūros centras ir teatras „Niša“, palaikė Druskininkų savivaldybė. Mero pavaduotoja Kristina Miškinienė idėjos autorius ragina projektą tęsti ir žiemą šv. Kalėdų, Naujųjų Metų švenčių laikotarpiu. 75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.