Print »  

Turizmo atstovų verslo misija Žemaitijoje: nuo senovinių motociklų iki šokolado istorijos

2013-05-20

Valstybinis turizmo departamentas (toliau - VTD) 2012 – 2013 m. vykdo pažintinių turų į penkis Lietuvos regionus projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas". š.m. gegužės 23 – 24 d. verslo misijos dalyviai artimai susipažins su Žemaitija – paskutiniuoju Lietuvos regionu, pristatomu šiame projekte.

Pažintiniame ture po Žemaitijа dalyvaus vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatorių, konferencijų ir renginių organizatorių, vietos turizmo informacijos centrų, žiniasklaidos atstovai. Jie ne tik aplankys daugybę patrauklių turistinių objektų šiame Lietuvos etniniame regione, bet taip pat dalyvaus Kontaktų mugėje.

„Pažintinis turas po Žemaitiją paskutinioji Valstybinio turizmo departamento iniciatyva vykdomo projekto, kurio tikslas yra paskatinti regioninį turizmą mūsų šalyje, misija. Šiame projekte dalyvavusių Lietuvos turizmo sektoriaus atstovų pažintį su penkių Lietuvos regionų naujausiomis regioninio turizmo aktualijomis galime vertinti ypač teigiamai - viso dalyvavo daugiau nei 170 dalyvių, kurie aplankė daugiau nei 50 turistinių objektų visoje Lietuvoje,“ – mintimis dalijosi VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pažintį su Žemaitija turizmo verslo misijos dalyviai pradės nuo apsilankymo vaizdingoje Dubysos regioninio parko teritorijoje įsikūrusiuose Betygalos bendruomenės namuose ir Betygalos muziejuje. Čia svečiai susipažins su edukacine programa „Duonos kelias“ - Betygalos bendruomenės namuose pastatytas senovinis duonkepis, yra visa kita duonos kepimui reikalinga įranga: duonkubilis, ližė, žarstekliai, skrynia miltams laikyti. čia pagal senаsias tradicijas kepama duona, ja vaišinami svečiai, demonstruojamas gamybos procesas.

Nemakščių technikos muziejuje turizmo atstovų lauks unikalus technikos paminklas – aštuonratis, pirmoji pasaulyje savaeigė aštuonratė važiuoklė, atkurta pagal originalius brėžinius. „Saldžiausią pažintinio turo programos dalimi taps apsilankymas Šiauliuose įsikūrusiame „Rūtos“ šokolado muziejuje, kur visi susipažins su šokolado istorija ir dalyvaus edukacinėje-pažintinėje programoje, trumpam tapdami tikrais šokolado meistrais - čia ekskursijos dalyviai sužinos, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, išmėgins savo jėgas gaminant šokoladinius skanėstus ir galės jų paragauti. Paskutiniu lankomu objektu pirmаją dieną bus Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas, reprezentuojantis Šiaurės Lietuvos lygumų didžiausią pelkinį kompleksą. čia esančiame moderniame lankytojų centre dalyviai išsamiai susipažinti su rezervate saugomomis gamtos vertybėmis, pelkės ir miško ekosistema, taip pat dalyvaus ekskursijoje po rezervatą ir gyvai pažins paslaptingą pelkių pasaulį.

Likšų kaime, Plungės rajone įsikūrusiame unikaliame ir vieninteliame tokiame Lietuvoje Energetinių labirintų parke atgavę jėgas, kelionės dalyviai pasuks į unikalų Lietuvoje, nesenai lankytojams duris atvėrusį senovinių motociklų muziejų, kuris yra pats didžiausias muziejus Pabaltijo valstybėse. Jame eksponuojama daugiau nei  40 retų senovinių motociklų modelių, taip pat keletа unikalių šiuolaikinių modelių.

Pažintinių turų į penkis Lietuvos regionus projektas „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas" finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Pirmojo pažintinio turo metu Lietuvos turizmo sektoriaus atstovai susipažino su Mažosios Lietuvos turizmo galimybėmis, antrojo - keliavo po Dzūkiją, trečiojo – susipažino su Suvalkijos turizmo išskirtinumu, o ketvirtosios verslo misijos metu įvertino Aukštaitijos turizmo pasiūlą.

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.