Print »  

Turizmo verslo misija Baku sujungs Baltijos ir Kaspijos jūras

2015-05-20

Šiandien Azerbaidžano sostinėje Baku vyksiančiame Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginyje, kurį organizuoja Valstybinis turizmo departamentas, tikimasi sulaukti daugiau nei 50 mūsų šalimi susidomėjusių turizmo verslo atstovų ir žurnalistų.

Pasak Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorės Jurgitos Kazlauskienės, nors Lietuvą ir Azerbaidžaną skiria didelis atstumas, šalis sieja daugiau ryšių nei galėtų pasirodyti.

„Panašūs istorijos išbandymai ir bendri ateities tikslai tiek verslą, tiek vyriausybes skatina vis glaudžiau bendradarbiauti. Nuo pat Lietuvos ir Azerbaidžano diplomatinių ryšių užmezgimo 1991 m. dvišaliai santykiai tik stiprėjo. Šalia verslo ir kultūros ryšių, auga ir abipusis susidomėjimas turizmu – privalome išnaudoti šį potencialą Azerbaidžano gyventojus pakviesdami atostogoms rinktis Lietuvą. Lietuvos žaluma bei svetingos kainos tikrai galėtų nustebinti Azerbaidžano turistus. Ypatingai patrauklūs jiems turėtų būti mūsų didieji miestai, sveikatos turizmo galimybės,“ – teigia J. Kazlauskienė.

Išryškinant panašumus tarp Baltijos ir Kaspijos pakrančių, renginyje vyraus jūros tema. Pristatymo dalyvius organizatoriai pakvies ne tik susipažinti su mūsų šalies turizmo galimybėmis, bet ir paragauti pačių populiariausių lietuviškų patiekalų: cepelinų ir šaltibarščių, kuriuos pagamins vietinis virtuvės šefas. Paroda „Gintaras kitaip“ susipažindins renginio dalyvius su mažiau žinomomis šio mineralo panaudojimo ir pritaikymo turizmui galimybėmis.

Renginio programoje taip pat numatyta kontaktų mugė, kurioje Azerbaidžano verslui prisistatys Valstybinio turizmo departamento, Kauno miesto savivaldybės, Lietuvos ambasados Azerbaidžane bei Lietuvos medicinos turizmo klasterio atstovai.

Ši verslo misija yra projekto „Turizmo informacinių paslaugų ir infrastruktūros plėtra ir turizmo rinkodaros skatinimas“ dalis (VP3-1.3-ŪM-04-V-09-001). Verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.