Print »  

Turizmo verslo misija Dzūkijoje: nuo UNESCO objekto iki totorių šimtalapio

2012-11-26

Valstybinis turizmo departamentas (toliau - VTD) vykdo pažintinių turų į penkis Lietuvos regionus projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas". Pirmoji iš penkių vietinio turizmo verslo misijų sėkmingai įvyko š.m. spalio 11-12 d. - jos dalyviai artimiau susipažino su Mažosios Lietuvos turizmo galimybėmis. Š.m. gruodžio 6-7 d. antrosios pažintinės kelionės ir verslo misijos dalyviai keliaus po Dzūkiją.

„Kiekvienas Lietuvos regionas yra unikalus ir gali pasigirti tik jam būdingais lankytinais objektais, daugelis kurių – nauji ir dar nepažinti net mūsų šalies gyventojams. Šį kartą misijos dalyviai iš naujo pažins Dzūkiją - užmegs profesinių kontaktų, atras šiame regione etnografinio, kulinarinio bei rekreacinio turizmo galimybių,” – pažymėjo VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pažintinis turas Dzūkijoje suburs vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatorius, konferencijų ir renginių organizatorius, vietos turizmo informacijos centrų, žiniasklaidos atstovus. Jie ne tik aplankys daugybę patraukliausių turistinių objektų šiame Lietuvos etniniame regione, bet taip pat dalyvaus ir Kontaktų mugėje.

Pirmąją programos dieną pažintinio turo dalyviai aplankys Daugus – pagrindinę ir gražiausią Alytaus krašto rekreacinę zoną. Čia neseniai įrengtos dvi naujos poilsio zonos, nuo senų laikų populiarus irklavimo sportas, galima išsinuomoti baidarę ar net vikingų laivą. Kitas ypač vertas dėmesio objektas šiame regione – tai seniausias Lietuvoje Žuvinto biosferos rezervatas. 2011 m. šis rezervatas vienintelis Lietuvoje buvo įtrauktas į UNESCO programos „Žmogus ir biosfera” biosferos rezervatų tinklą ir tapo pasauliniu mastu saugomu objektu. Stebėti paukščių čia atvyksta ne tik mūsų šalies gyventojai, bet ir svečiai iš užsienio.

Pažintinio turo dalyviai aplankys ir Dzūkijos sostinę Alytų. 2011 m. miestas buvo pripažintas sportiškiausiu Lietuvoje – miestas puikuojasi geriausiu 50 metrų plaukimo baseinu. Šiame mieste verslo misijos nariai lankysis Alytaus dailiųjų amatų mokykloje, kur susipažins su įvairiomis čia siūlomomis edukacinėmis programomis ir galės patys išbandyti savo jėgas molio lipdinių, vijimo iš vytelių, vilnos vėlimo ar paišybos ant lėkščių užsiėmimuose.

Dar viena ypatinga vieta Dzūkijoje – Raižiai, tituluojami totorių sostine Lietuvoje, kur nuo Vytauto Didžiojo laikų iki šiol gyvena totorių bendruomenė. Čia laiką skaičiuoja unikalūs saulės laikrodžiai, greta kurių stūkso dar 1899 m. pastatyta mečetė. Turo dalyviai Raižiuose susipažins su unikalia totorių kulinarinio paveldo „pažiba“ - šimtalapio pyragu ir jo istorija.

Antrąją verslo misijos dieną visus jos dalyvius suburs Kontaktų mugė kaimo turizmo sodyboje „Dvarčėnų dvaras“.

Trečioji iš penkių vietinio turizmo verslo misijų vykdant projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas", finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, planuojama 2013 m. vasario mėn. - verslo misijos dalyviai bus kviečiami į pažintinį turą po Aukštaitiją. Vėliau verslo misijų dalyviai artimiau pažins naujus ir atsinaujinusius patraukliausius lankytinus objektus Žemaitijoje ir Suvalkijoje.

Dzūkijos regiono paslaugų teikėjai į Kontaktų mugę, kuri vyks gruodžio 7 d., 8.30 val., kviečiami registruotis iki gruodžio 1 d. telefonu (8 5) 212 58 03 arba el. paštu conference@estravel.lt.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.