Print »  

Turizmo verslo misijos dalyviams – netikėta Suvalkija žiemą

2013-02-18

Valstybinis turizmo departamentas (toliau - VTD) vykdo pažintinių turų į penkis Lietuvos regionus projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas". Pirmosios vietinio turizmo verslo misijos dalyviai artimiau susipažino su Mažosios Lietuvos turizmo galimybėmis. Antrojo pažintinio turo dalyviai keliavo po Dzūkiją. Š.m. vasario 21–22 d. trečiosios verslo misijos metu jos dalyviai susipažins su turizmo naujienomis Suvalkijoje, dalyvaus kontaktų mugėje.

„Kiekvienas Lietuvos etnokultūrinis regionas unikalus savaip, tačiau būtent Suvalkija turėjo ypač didelės įtakos Lietuvos kultūrinio ir istorinio paveldo formavimuisi. Suvalkiečių tarmės pagrindu formavosi lietuvių bendrinė kalba, taip pat, būtent šiame regione atsirado iš valstiečių kilusi tautinė lietuvių inteligentija,“ – mintimis dalijosi VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pažintiniame ture dalyvaus vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriai, konferencijų ir renginių organizatoriai, vietos turizmo informacijos centrai, žiniasklaidos atstovai.

Pirmаjа turizmo verslo misijos dienа jos dalyviai apsilankys senojoje Zapyškio arba šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kuri yra laikoma didžiausia Zapyškio krašto vertybe. Nors ir daug kartų rekonstruota, tačiau ši bažnyčia išsaugojo savo gotišką grakštumą.

Turizmo verslo misijos dalyviai kelionės metu taip aplankys net tris unikalius Lietuvos dvarus – Gelgaudiškio, Zyplių ir Paežerių. Pastarasis - tai vienas gražiausių dvarų Suvalkijoje, susiformavęs XVIII – XIX a. Gražiai suremontuotoje oficinoje įsikūręs Vilkaviškio krašto muziejus, kuriame lankysis verslo misijos dalyviai. Rūmus puošia tvenkiniai, peizažinio plano parkas bei 12 ha sodas.

Kitas ypač vertas dėmesio objektas šiame regione – tai seniausias Lietuvoje žuvinto biosferos rezervatas. 2011 m. Šis rezervatas vienintelis Lietuvoje buvo įtrauktas į UNESCO programos „Žmogus ir biosfera” biosferos rezervatų tinklą ir tapo pasauliniu mastu saugomu objektu.

Su kulinariniu šio etnokultūrinio regiono paveldu turizmo profesionalai susipažins Ritinių kaimo sūrių namuose, kur vietos gaspadinės pristatys edukacinę programą apie sūrius.

Antrąją verslo misijos dieną visi jos dalyviai Marijampolėje susirinks į kontaktų mugę, kuri vyks viešbutyje “Europa Royale Marijampolė”.

Ketvirtoji iš penkių vietinio turizmo verslo misijų, finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, planuojama 2013 m. balandžio 18-19d. po Aukštaitijа. Penktosios, paskutinės, verslo misijos dalyviai artimiau susipažins su patraukliausiais lankytinais objektais žemaitijoje.

Suvalkijos regiono paslaugų teikėjai į kontaktų mugę, kuri vyks š.m. vasario 22 d., 8.30 – 11:30 val., Marijampolėje, kviečiami registruotis iki vasario 20 d. telefonu (8 5) 212 58 03 arba el. paštu conference@estravel.lt.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.