Print »  

Turkijos turizmo verslo atstovams apie Lietuvą pasakos gintaro kalba

2013-11-29

Šiandien Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau - VTD) bei Lietuvos Respublikos ambasados Ankaroje iniciatyva Stambule vyksta pirmoji Lietuvos turizmo verslo misija, kurioje dalyvaus Turkijos turizmo agentūrų asociacijos, turizmo organizatorių, kelionių agentūrų bei žiniasklaidos atstovai. Šios verslo misijos tikslas - pristatyti Turkijos atstovams unikalias mūsų šalies turizmo galimybes.

Stambule renginio dalyvius pasveikins j.e. Lietuvos ambasadorius Ankaroje p. Kęstutis Kudzmanas, o Lietuvos turizmo galimybes pristatys VTD direktorė Raimonda Balnienė.

„Tai – pirmoji mūsų Departamento organizuojama turizmo verslo misija Turkijoje, o Stambulas šiam tikslui pasirinktas ne atsitiktinai – nuo šių metų vasaros Stambulą ir Vilnių sujungė tiesioginis Turkijos oro vežėjo „Turkish Airlines“ reisas, o susisiekimo patogumas visada yra daug lemiantis faktorius, leidžiantis skatinti atvykstamąjį turizmą,“ –pažymėjo VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pasak jos, tikimasi, jog šiame renginyje dalyvaus ne tik Turkijos ir Lietuvos turizmo atstovai bei Lietuvą atstovaujantys oficialūs asmenys, bet ir Turkijos kultūros ir turizmo viceministras.

Turizmo verslo misijoje Stambule dalyvaus virš 30 Turkijos turizmo sektorių atstovaujančių įmonių, taip pat Turkijos kelionių agentūrų asociacijos, Baltijos ir Turkijos prekybos asociacijos atstovai. Renginyje dalyvaus tokie žinomi kelionių organizatoriai, kaip „Neotur“, „Belros Toursim Agency“, „Sahinoglu Tourism“, „Meditour“, „Travel Servis“, „Travel Club“, „Fest Travel“, „Bintur“, „Viking Turizm“, „Lodger Travel“, „E22 Travel“, „Eurasia Tourism Ltd“ ir kt.

Lietuvos turizmo galimybes renginyje pristatys daugiau nei 10 turizmo agentūrų, tokių kaip „Amber Tours“, „Carlson Wagonlit Travel“, „Estravel Vilnius“, „Go Baltic Travel“, „Interlink“,

„Lithuanian Tours“, „Visit Lithuania“, „West Express“, taip pat Vilniuje įsikūrusio aukščiausios klasės viešbučio „Kempinski Hotel Cathedral Square“ atstovai. Mūsų šalies profesionalai su kolegomis iš Turkijos pasidalins aktualiausiomis naujienomis apie Lietuvoje teikiamas turizmo paslaugas, dalykiniuose susitikimuose užmegs verslo santykius, siekiant ateityje pasirašyti bendradarbiavimo sutartis ir padidinti turistų iš Turkijos į Lietuvą srautą. Pranešimą skaitys Vilniaus savivaldybės atstovai.

Renginio svečiams Lietuva bus pristatyta ekspozicijoje „Gintaras kitaip“. Čia bus galima tiesiogiai susipažinti su unikaliomis gintaro panaudojimo galimybėmis - svečiai galės paragauti obuolių sūrio bei saldumynų su gintaro rūgštimi, gintaro arbatos, pasigrožėti gintaro kaleidoskope sukuriamais vaizdiniais, išbandyti kosmetikos su gintaru, smilkalų.

Ši verslo misija yra projekto „Lietuvos įvaizdžio gerinimas, žinomumo užsienio rinkose didinimas bei įvaizdžio priemonių, leidinių leidyba“ dalis. Verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.
 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.