Print »  

Ūkio ministras E. Gustas: Lietuva vadovaus Pasaulio turizmo organizacijos Europos komitetui ir atstovaus Europai formuojant pasaulinę darniojo turizmo politiką

2015-09-16

59-ajame Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Europos komisijos posėdyje, vykusiame Medeljine (Kolumbijos Respublika),  Europos šalys išrinko Lietuvą drauge su Šveicarija ir Juodkalnija vadovauti PTO Europos komisijai. Kadencijos trukmė – 4 metai. Lietuva taip pat iškovojo teisę 2016 m. Vilniuje organizuoti PTO Europos komisijos 60-ąjį posėdį.

„Lietuvai didelė garbė ir atsakomybė vadovauti Europos regionui, vienijančiam 43 šalis, – sako ūkio ministras E. Gustas. – Džiaugiamės šalių palaikymu ir pasitikėjimu Lietuva, kaip turizmo šalimi.  Tai mums suteikia galimybę aktyviai dalyvauti formuojant Europos ir viso pasaulio turizmo politiką“. 

 

Ūkio ministras E. Gustas dalyvavo PTO vadovų ir naujųjų regiono vadovų susitikime, per kurį aptartos veiklos kryptys ir išrinktųjų vadovų pasiūlymai dėl tolesnės PTO veiklos. Lietuva akcentavo nacionalinius turizmo plėtros prioritetus, išskirdama sveikatos, kultūrinį, ekologinį ir verslo turizmą. PTO pritarė, kad sveikatos turizmo klausimai būtų nagrinėjami išsamiau, nes tai aktualu Europai ir pasauliui.

 

Ministro Pirmininko sudaryta vyriausybinė delegacija, kuriai vadovauja ūkio ministras Evaldas Gustas, dalyvavo ir PTO Darniojo turizmo komiteto posėdyje. Šiame komitete Lietuva atstovaus Europos regionui drauge su kitomis šalimis: Senegalu, Maroku, Omanu, Kolumbija, Bolivija, Kinija ir kt. Taupant lėšas, komiteto posėdžiai vyks internetu.

 

PTO Generalinėje Asamblėjoje dalyvauja apie 900 delegatų, iš jų – 70 turizmo ministrų. Generalinės Asamblėjos atidaryme dalyvavo Kolumbijos prezidentas, PTO generalinis sekretorius Talebas Rifai, kuris pabrėžė, kad turizmo potencialą reikia išnaudoti saugant taiką, kuriant darbo vietas ir mažinant skurdą.

 

PTO – tarpvyriausybinio pobūdžio tarptautinė organizacija, įsteigta 1970 m., pertvarkius Tarptautinę oficialių turizmo organizacijų sąjungą. 2003 m. PTO reorganizuota į Jungtinių Tautų specializuotąją agentūrą. Svarbiausias PTO tikslas – turizmo skatinimas, rūpinantis ekonomine plėtra, atsakingo, darnaus ir visiems prieinamo turizmo populiarinimas, pagarba tarpusavio supratimui, žmogaus teisėms ir laisvėms. PTO vienija 162 tikruosius, per 400 prisijungusiųjų ir 7 asocijuotuosius narius. Lietuva PTO narė yra nuo 2003 metų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.