Print »  

Ūkio ministras E. Gustas: Lietuva vadovaus Pasaulio turizmo organizacijos Europos komitetui ir atstovaus Europai formuojant pasaulinę darniojo turizmo politiką

2015-09-16

59-ajame Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Europos komisijos posėdyje, vykusiame Medeljine (Kolumbijos Respublika),  Europos šalys išrinko Lietuvą drauge su Šveicarija ir Juodkalnija vadovauti PTO Europos komisijai. Kadencijos trukmė – 4 metai. Lietuva taip pat iškovojo teisę 2016 m. Vilniuje organizuoti PTO Europos komisijos 60-ąjį posėdį.

„Lietuvai didelė garbė ir atsakomybė vadovauti Europos regionui, vienijančiam 43 šalis, – sako ūkio ministras E. Gustas. – Džiaugiamės šalių palaikymu ir pasitikėjimu Lietuva, kaip turizmo šalimi.  Tai mums suteikia galimybę aktyviai dalyvauti formuojant Europos ir viso pasaulio turizmo politiką“. 

 

Ūkio ministras E. Gustas dalyvavo PTO vadovų ir naujųjų regiono vadovų susitikime, per kurį aptartos veiklos kryptys ir išrinktųjų vadovų pasiūlymai dėl tolesnės PTO veiklos. Lietuva akcentavo nacionalinius turizmo plėtros prioritetus, išskirdama sveikatos, kultūrinį, ekologinį ir verslo turizmą. PTO pritarė, kad sveikatos turizmo klausimai būtų nagrinėjami išsamiau, nes tai aktualu Europai ir pasauliui.

 

Ministro Pirmininko sudaryta vyriausybinė delegacija, kuriai vadovauja ūkio ministras Evaldas Gustas, dalyvavo ir PTO Darniojo turizmo komiteto posėdyje. Šiame komitete Lietuva atstovaus Europos regionui drauge su kitomis šalimis: Senegalu, Maroku, Omanu, Kolumbija, Bolivija, Kinija ir kt. Taupant lėšas, komiteto posėdžiai vyks internetu.

 

PTO Generalinėje Asamblėjoje dalyvauja apie 900 delegatų, iš jų – 70 turizmo ministrų. Generalinės Asamblėjos atidaryme dalyvavo Kolumbijos prezidentas, PTO generalinis sekretorius Talebas Rifai, kuris pabrėžė, kad turizmo potencialą reikia išnaudoti saugant taiką, kuriant darbo vietas ir mažinant skurdą.

 

PTO – tarpvyriausybinio pobūdžio tarptautinė organizacija, įsteigta 1970 m., pertvarkius Tarptautinę oficialių turizmo organizacijų sąjungą. 2003 m. PTO reorganizuota į Jungtinių Tautų specializuotąją agentūrą. Svarbiausias PTO tikslas – turizmo skatinimas, rūpinantis ekonomine plėtra, atsakingo, darnaus ir visiems prieinamo turizmo populiarinimas, pagarba tarpusavio supratimui, žmogaus teisėms ir laisvėms. PTO vienija 162 tikruosius, per 400 prisijungusiųjų ir 7 asocijuotuosius narius. Lietuva PTO narė yra nuo 2003 metų.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.