Print »  

Ūkio ministras E. Gustas: „Turime išnaudoti bendradarbiavimo potencialą su Baltarusija, ypač paslaugų, logistikos ir turizmo srityse“

2016-05-27

Penktadienį ūkio ministras Evaldas Gustas Lydoje (Baltarusija) dalyvauja dvyliktajame Lietuvos ir Baltarusijos ekonomikos forume, kuriame aptariami aktualiausi abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Šių metų forume ypatingas dėmesys skiriamas turizmo, transporto ir žemės ūkio temoms.

Lietuvos ir Baltarusijos prekybiniai ir ekonominiai santykiai turi gilias tradicijas, Baltarusija patenka į į dešimties svarbiausių Lietuvos prekybinių ir ekonominių partnerių sąrašą, tačiau matome dar nemažą neišnaudotą bendradarbiavimo potencialą. Abi šalys turi puikias galimybes plėsti bendradarbiavimą paslaugų, transporto bei turizmo srityse, taip pat maisto, chemijos, baldų, lengvosios pramonės srityse. Be to, Lietuva patraukli Baltarusijai kaip arčiausiai esanti bendros Europos ekonominės erdvės valstybė“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak E. Gusto, Baltarusija išlieka prioritetine rinka Lietuvai turizmo srityje – pernai Baltarusija užėmė 2 vietą pagal atvykusių į Lietuvą turistų skaičių, mūsų šalyje apsilankė net 163,5 tūkst. baltarusių. Bendradarbiavimas gali dar labiau plėstis, nes mūsų valstybė gali pasiūlyti itin platų spektrą turizmo, sveikatos ir sveikatingumo paslaugų – nuo kaimo turizmo iki aukštos kokybės SPA. Šių metų vasarą Minske ir Gomelyje ketinama plačiau pristatyti Lietuvos turizmo galimybes.

Lietuvos ir Baltarusijos ekonomikosforume taip pat dalyvauja abiejų šalių transporto ir žemės ūkio ministerijų, šias sritis kuruojančių institucijų ir verslo bendruomenės atstovai. Forume atskirų sričių ekspertai dirbs teminėse grupėse, susijusiose su bendradarbiavimu žemės ūkio, turizmo, transporto srityse.

Forumo metu vyks Baltarusijos įmonių ekspozicija, Gardino srities investicijų paroda, turizmo paroda, baltarusiškos žemės ūkio technikos paroda. Lietuvos įmonės lankysis Baltarusijos įmonėse, susipažins su Baltarusijos įmonių produkcija, vyks kontaktų mugė.

Lietuvos ir Baltarusijos ekonomikos forumas organizuojamas kasmet. Praėjusiais metais jis vyko Marijampolėje.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.