Print »  

Ūkio viceministrė R. Noreikienė: „Išnaudodami Lietuvos turizmo galimybes, turime potencialo į Lietuvą pritraukti dar daugiau Japonijos turistų“

2015-09-24

Ūkio viceministrė Rasa Noreikienė su darbo vizitu lankosi Japonijoje, kur pristato Lietuvos turizmo potencialą Azijos ir Europos susirikimo (ASEM) simpoziume. Taip pat ūkio viceministrė dalyvauja Lietuvos ambasadoje vyksiančiame Lietuvos turizmo galimybių renginyje, susitinka su Japonijoje veikiančių turizmo organizacijų, padedančių pritraukti turistus į Lietuvą, atstovais. Darbo vizito tikslas – sustiprinti Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą turizmo srityje, pristatyti Lietuvą kaip patrauklią turistams šalį ir paskatinti turistus apsilankyti mūsų šalyje.

Japonija yra sparčiausiai auganti Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka Azijoje. 2014 m. Lietuvos apgyvendinimo įstaigos priėmė 14,5 tūkst. Japonijos turistų – net 44,1 procento daugiau nei 2013 metais. Šių metų pirmąjį pusmetį turistų srauto augimas iš Japonijos siekia beveik 61 procentą. Kadangi Lietuvos turizmo rinka turi didelį potencialą plėstis ir gali priimti dar didesnius turistų srautus iš Japonijos, akcentuodami svarbiausius Lietuvos turizmo pranašumus galime pritraukti dar daugiau turistų iš šios Rytų Azijos valstybės,“ sako ūkio viceministrė R. Noreikienė.

 

Pasak R. Noreikienės, augantis japonų turistų skaičius parodo didėjantį turistų iš Azijos susidomėjimą Lietuva. Prie to ženkliai prisideda Ūkio ministerijos, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos ir Lietuvos ambasados Japonijoje sėkmingai vykdoma turizmo skatinimo politika. Tokijuje vyksiančio ASEM simpoziumo tikslas – skatinti Europos ir Azijos valstybių turizmo mainus per diskusijas, dalijimąsi gerąja įvairių šalių patirtimi ir vykdant šių žemynų regionus populiarinančią veiklą.

 

Ūkio viceministrė Lietuvos turizmo pranašumus ir turizmo skatinimo politiką pristato per ASEM simpoziumą, kuriame šalys taip pat dalijasi įžvalgomis apie permainas turizmo sektoriuje ir svarbiausius turizmo iššūkius. R. Noreikienės teigimu, šiuo metu turizmo pramonė išgyvena vieną iš dinamiškiausių laikotarpių, per kurį pasaulyje sparčiai auga turistų srautas. Turizmas ženkliai prisideda prie ekonomikos atsigavimo, didina iš užsienio gaunamas valstybių pajamas, skatina investicijas ir darbo vietų kūrimą.

 

„Lietuvos turizmo sektorius vystosi labai sparčiai. Tarptautinių turistų skaičius auga kiekvienais metais. Tai lemia augantis Lietuvos patrauklumas pasaulyje ir sėkmingas svarbiausių Lietuvos turistinių objektų pristatymas tarptautinėse turizmo konferencijose, parodose ir simpoziumuose. Šis Tokijo simpoziumas atveria galimybę potencialiems Japonijos turistams sužinoti apie Lietuvos turizmo pranašumus: į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Vilniaus senamiestį, Kuršių neriją, sparčiai augančias sveikatos turizmo galimybes ir naujausius turizmo objektus“, teigia R. Noreikienė.

 

Tokijuje vyksiantis ASEM simpoziumas – kasmetinės tarptautinės turizmo parodos „JATA Tourism Expo Japan 2015“ dalis. Jame dalyvauja Japonijos, Lietuvos, Graikijos, Indonezijos, Kazachstano, Rumunijos, Ispanijos, Šveicarijos ir kitų Europos ir Azijos šalių atstovai. Simpoziumo tikslas – skatinti turizmo plėtrą Europos ir Azijos regionuose, dalintis gerąja įvairių šalių patirtimi turizmo srityje, spręsti svarbiausias turizmo problemas, su kuriomis susiduria Europos ir Azijos šalys.

 

Per darbo vizitą Japonijoje ūkio viceministrė R. Noreikienė taip pat pasveikina Lietuvos ambasadoje Tokijuje vyksiančio Lietuvos turizmo galimybių renginio dalyvius. Šiame renginyje dalyvauja apie 50 verslo ir žiniasklaidos atstovų. Per renginį japonų kalba pristatoma Lietuva, jos turizmo potencialas ir šalies kulinarinis paveldas.

 

Per susitikimą su Japonijos ir Lietuvos mainų centro (JLEC) ir Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacijos (JALFA) atstovais ūkio viceministrė aptaria galimybes pritraukti daugiau turistų iš Japonijos į Lietuvą.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.