Print »  

Užsienio šalims – bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos kvietimas aplankyti Baltijos šalis

2015-10-27

Apie 60 išvykstamojo turizmo organizatorių iš užsienio šalių spalio 28-31 d. dalyvaus Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) organizuojamoje verslo misijoje „Baltic Connecting 2015“ Vilniuje. Tai – didžiausia ir reikšmingiausia bendra Baltijos šalių platforma turizmo profesionalams. Lietuvos, Latvijos ir Estijos turizmo profesionalai susivienys 9 kartą.

Verslo misijos „Baltic Connecting 2015“ tikslas yra pritraukti naujų verslo kontaktų Lietuvos, o kartu ir visų trijų Pabaltijo šalių turizmo verslui ir jį skatinti, taip pat populiarinti turizmo paslaugas, didinti turistų srautus iš potencialių rinkų. Dalyviai iš Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Ukrainos ir Vokietijos renginio metu ne tik aptars bendradarbiavimą su Lietuvos, Latvijos bei Estijos turizmo verslu Kontaktų mugėje, bet ir tiesiogiai susipažins su visų trijų Baltijos šalių turizmo galimybėmis pažintiniuose turuose.

„Glaudus visų trijų Baltijos šalių bendradarbiavimas turizmo srityje atveria platesnes galimybes formuojant Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaip palankių turizmui krypčių įvaizdį. 2015 m. pirmojo pusmečio atvykstamojo turizmo srauto statistika iliustruoja augimą iš tolimesnių rinkų, t.y. šalių, kurių gyventojai vienos kelionės metu nori aplankyti visas tris Baltijos šalis. Pavyzdžiui, šiemet sausio-birželio mėnesiais mūsų šalyje net 60,7 proc. padaugėjo turistų iš Japonijos, taip pat iš Kinijos (+81,7 proc.), Izraelio (+33,6 proc.), JAV (+2,6 proc.)“, atkreipia dėmesį ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

Pasak jos, kelionė į tris Baltijos šalis per vienas atostogas yra patraukli ir Europos rinkoms, tokioms kaip Prancūzija (turistų iš šios šalies š. m. pirmą pusmetį Lietuvoje padaugėjo 11,6 proc.), Ispanija (+36,4 proc.), Nyderlandų Karalystė (+21,5 proc.). Beje, verslo misija Vilniuje aktyviai susidomėjo Izraelio turizmo verslas – renginyje dalyvaus net šeši turizmo operatoriai iš šios šalies.

Baltic Connecting 2015“ Kontaktų mugėje spalio 28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO beveik šimtas Lietuvos atvykstamojo turizmo organizatorių, SPA ir sveikatingumo paslaugų, apgyvendinimo paslaugų teikėjų, konferencijų ir renginių organizatorių, Lietuvos turizmo informacijos centrų atstovų pristatys savo paslaugas, aptars galimybes bendradarbiauti.

Po Kontaktų mugės užsienio kelionių operatoriai dalyvaus pažintiniuose turuose po Lietuvą. Kultūrinio ir miestų turizmo turo metu jie bus supažindinti su Vilniaus senamiesčiu, architektūriniu jo paveldu bei legendomis. Trakuose aplankys viena gražiausių Europos viduramžių pilių išrinktą Trakų pilį, plaukios laivu Galvės ežere, degustuos karaimų virtuvės patiekalų, apžiūrės poilsio ir pramogų parką „Tony Resort“. Kaune turizmo profesionalams iš užsienio šalių bus pristatyti M. K. Čiurlionio asmenybė ir darbai, senamiesčio perlai, unikalus sveikatingumo kompleksas „Monte Pacis“ Pažaislio vienuolyne. Kultūrinį ir miestų turizmo turą vainikuos Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas sostinės Kongresų rūmuose.

Pasirinkę aktyvaus-SPA-kultūrinio turizmo maršrutą taip pat turės galimybę pasigrožėti Vilniaus senamiesčiu, po to vyks į žymiausius Lietuvos kurortus Druskininkus ir Birštoną. Čia ne tik apžiūrės viešbučius, bet ir kitus išskirtinius turizmo objektus, išbandys teikiamas SPA paslaugas.

Antrą turo dieną po apsilankymo Kaune ir Pažaislio vienuolyne užsienio kelionių operatoriai keliaus į Anykščius. Čia ne tik apžiūrės pramogų ir sporto centrą „Kalitos kalnas“, bet ir miesto turizmo naujoves: Medžių lajų taką Anykščių regioniniame parke bei sveikatingumo ir gydomojo SPA centrą Anykščių šilelyje „SPA Vilnius Anykščiai“. Turo pabaiga numatyta XIX a. Burbiškio dvare.

Latviai verslo misijos dalyviams pristatys sostinę Rygą ir pilimis garsėjantį Žiemgalos regioną, estai – miestų ir SPA turizmą Talino ir Pernu miestuose.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.