Print »  

Valstybinis turizmo departamentas apdovanos šių metų turizmo sėkmingiausiuosius

2015-12-15

Valstybinis turizmo departamentas (toliau – VTD) šį ketvirtadienį, gruodžio 17 d., rengia iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, kurios metu bus apdovanoti sėkmingiausi šių metų turizmo projektai.  Tai tradicinis, jau daugelį metų vykstantis renginys, kuris kasmet suburia turizmo srities profesionalus. Šiemet pirmą kartą apdovanojimai keliasi į Kauną ir įvyks Kauno Rotušėje.

Ceremonijos metu bus įteikta dešimt tradicinių apdovanojimų. Bus apdovanotas sėkmingiausias 2015 metų turizmo produktas, sėkmingiausia 2015 metų turizmo traukos vietovė, sėkmingiausia 2015 metų turizmo iniciatyva, sėkmingiausias 2015 metų turizmo ambasadorius, sėkmingiausias 2015 metų turizmo informacijos/lankytojų centras, sėkmingiausias 2015 metų žiniasklaidos projektas, skatinantis turizmą. Taip pat apdovanojimai bus įteikti sėkmingiausiems šių metų apgyvendinimo paslaugų, sveikatos turizmo, kaimo turizmo paslaugų teikėjams ir sėkmingiausiam kelionių organizatoriui. Šiemet įsteigta ir dar viena speciali nominacija už inovatyvumą turizmo srityje.

„Atvykstamasis ir vietinis turizmas Lietuvoje auga ir tai mus nuteikia labai optimistiškai. Per devynis šių metų mėnesius atvykstamasis turizmas pagal apgyvendinimo įstaigų statistiką augo beveik 3, o vietinis net beveik 11 procentų. Pasitinkant 2016-uosius, labai norime padėkoti ir apdovanoti tuos, kurie padėjo mūsų šaliai pasiekti tokių puikų rezultatų,“ – sako ūkio viceministrė Rasa Noreikienė, kuri apdovanojimų ceremonijoje įteiks pačius svarbiausius turizmo apdovanojimus – Turizmo kryžius. Šiemet Turizmo kryžiai bus įteikti dviem turizmo srityje nusipelniusiems asmenims už ypatingus nuopelnus skatinant turizmą.

Turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimai pirmą kartą rengiami Kaune. Pasak VTD vadovės J. Kazlauskienės, Kaunas iškilmingai turizmo srities profesionalų šventei pasirinktas neatsitiktinai. Unikaliai Kauno architektūrai šių metų pavasarį buvo suteiktas Europos paveldo ženklas. Kauno tarpukario architektūra gali tapti penktuoju Lietuvos objektu, įtrauktu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Be to, Kaunas rengia paraišką ir siekia tapti 2022 m. Europos kultūros sostine.

„Turizmo srityje per šiuos metus atsirado daug gerų produktų, iniciatyvų, dėl turistų dėmesio labai sėkmingai rungėsi net keletas vietų, kurias galime pelnytai vadinti sėkmingiausiomis turizmo traukos vietovėmis, puikių rezultatų pasiekė ir nemažai viešbučių, sveikatos turizmo paslaugų teikėjų, kaimo turizmo sodybų. Valstybinio turizmo departamento ekspertų komanda, įsiklausydama į įvairių šiose srityje dirbančių organizacijų rekomendacijas, išrinko pačius sėkmingiausius turizmo projektus,“ – pasakoja VTD direktorė Jurgita Kazlauskienė.

Žiniasklaidos atstovus maloniai kviečiame dalyvauti  2015 m. Turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimo ceremonijoje, kuri Kauno miesto Rotušėje įvyks gruodžio 17 d. 18 val.!

Prašome iš anksto registruotis ir patvirtinti savo dalyvavimą iki gruodžio 17 d. 12.00 val. e. paštu edita.gaigaliene@tourism.lt arba tel. 8 616 17476.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.