Print »  

Valstybinis turizmo departamentas griežtai atsiriboja ir smerkia Lietuvos turizmo prekės ženklą nusavinusį puslapį

2016-11-14

 Lietuvos turizmo prekės ženklo nusavinimas ir panaudojimas šalį diskredituojančiais tikslais yra smerktinas veiksmas bei intelektinės nuosavybės pažeidimas, ir Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) griežtai atsiriboja nuo anoniminio „Lituania – imperfect perfection“ puslapio tinkle „Facebook“.

Gindama prekės ženklą ir Lietuvos turizmo įvaizdį VTD kreipėsi į teisėsaugos institucijas dėl neteisėtų veiksmų naudojant prekės ženklą ir galimos nusikalstamos veikos nukreiptos prieš Lietuvos valstybę. Taip pat konsultuojamasi su teisininkais dėl galimybės kreiptis į teismą. Apie nederamą puslapio turinį informuota „Facebook“ administracija.

Kartu VTD dėkoja visuomenei, ypač turizmo bendruomenei, už palaikymą ir išreikštą susirūpinimą dėl tendencingo kenkimo ne tik Lietuvos turizmui, bet ir visos šalies įvaizdžiui, bei manipuliavimo oficialiais Lietuvos turizmo logotipais ir šūkiu.

Išimtines teises naudoti, o taip pat suteikti asmenims teisę naudotis Lietuvos turizmo prekės ženklu turi VTD. Asmenims suteikiama teisė naudoti Lietuvos turizmo prekės ženklą tik tais tikslais, kurie stiprina Lietuvos turizmo prekės ženklo vertę ir kurie prisideda prie pozityvaus Lietuvos turizmo įvaizdžio kūrimo, turizmo skatinimo, turizmo produktų kūrimo ir panašiems su Lietuvos turizmo plėtra susijusiems tikslams.

Lietuvos kultūros ir gamtos paveldą reprezentuojančios prekės ženklo suteikimo ir naudojimo taisyklės yra skelbiamos VTD tinklalapyje.  Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.