Print »  

Valstybinis turizmo departamentas griežtai atsiriboja ir smerkia Lietuvos turizmo prekės ženklą nusavinusį puslapį

2016-11-14

 Lietuvos turizmo prekės ženklo nusavinimas ir panaudojimas šalį diskredituojančiais tikslais yra smerktinas veiksmas bei intelektinės nuosavybės pažeidimas, ir Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) griežtai atsiriboja nuo anoniminio „Lituania – imperfect perfection“ puslapio tinkle „Facebook“.

Gindama prekės ženklą ir Lietuvos turizmo įvaizdį VTD kreipėsi į teisėsaugos institucijas dėl neteisėtų veiksmų naudojant prekės ženklą ir galimos nusikalstamos veikos nukreiptos prieš Lietuvos valstybę. Taip pat konsultuojamasi su teisininkais dėl galimybės kreiptis į teismą. Apie nederamą puslapio turinį informuota „Facebook“ administracija.

Kartu VTD dėkoja visuomenei, ypač turizmo bendruomenei, už palaikymą ir išreikštą susirūpinimą dėl tendencingo kenkimo ne tik Lietuvos turizmui, bet ir visos šalies įvaizdžiui, bei manipuliavimo oficialiais Lietuvos turizmo logotipais ir šūkiu.

Išimtines teises naudoti, o taip pat suteikti asmenims teisę naudotis Lietuvos turizmo prekės ženklu turi VTD. Asmenims suteikiama teisė naudoti Lietuvos turizmo prekės ženklą tik tais tikslais, kurie stiprina Lietuvos turizmo prekės ženklo vertę ir kurie prisideda prie pozityvaus Lietuvos turizmo įvaizdžio kūrimo, turizmo skatinimo, turizmo produktų kūrimo ir panašiems su Lietuvos turizmo plėtra susijusiems tikslams.

Lietuvos kultūros ir gamtos paveldą reprezentuojančios prekės ženklo suteikimo ir naudojimo taisyklės yra skelbiamos VTD tinklalapyje.  Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.