Print »  

Valstybinis turizmo departamentas inicijuos gidų veiklos patikrinimo reidus Vilniuje

2015-07-15

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) š. m. liepos ir rugpjūčio mėnesiais reguliariai vykdys neteisėtai gido veikla užsiimančių asmenų patikrinimo reidus Vilniuje. Šiuos reidus VTD planuoja vykdyti kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Turizmo skyriumi, Vilniaus turizmo informacijos centru, policijos bei didžiausių gidus vienijančių organizacijų atstovais.

Reidai rengiami siekiant užtikrinti skaidrią gidų veiklą. Reidų metu bus tikrinama, ar ekskursijas vedantys gidai turi privalomą VTD išduotą pažymėjimą. Toks pažymėjimas išduodamas turintiems aukštąjį išsilavinimą asmenims, taip pat baigusiems specialius gidų kursus bei išlaikiusiems egzaminus.

„Nuo neteisėtai ir neprofesionaliai veikiančių gidų veiklos kenčia Lietuvos kaip turistinės valstybės įvaizdis, o taip pat ir gido profesijos prestižas. Tikimės, kad reguliarūs gidų reidai ir informavimas apie juos per visuomenės informavimo priemones veiks prevenciškai ir paskatins atsakingiau žiūrėti į gido veiklą bei įgyti gido pažymėjimus,“ – sako VTD direktorė Jurgita Kazlauskienė.

Už neteisėtą gido veiklą, neturint pažymėjimo taikoma administracinė atsakomybė. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 173 straipsnis numato atsakomybę ir baudas už neteisėtą vertimąsi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint licencijos (leidimo) veiklai, kuriai tai yra reikalinga.

Informaciją apie nelegalią gidų veiklą ir pažeidimus piliečiai gali pateikti policijai telefono linija 112 arba siųsti adresu www.epolicija.lt.

Šiuo metu Lietuvoje yra per 2500 gidų, kurie turi VTD išduotus gido pažymėjimus. VTD kasmet organizuoja gidų kvalifikacijos kėlimo mokymus.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.