Print »  

Valstybinis turizmo departamentas inicijuos gidų veiklos patikrinimo reidus Vilniuje

2015-07-15

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) š. m. liepos ir rugpjūčio mėnesiais reguliariai vykdys neteisėtai gido veikla užsiimančių asmenų patikrinimo reidus Vilniuje. Šiuos reidus VTD planuoja vykdyti kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Turizmo skyriumi, Vilniaus turizmo informacijos centru, policijos bei didžiausių gidus vienijančių organizacijų atstovais.

Reidai rengiami siekiant užtikrinti skaidrią gidų veiklą. Reidų metu bus tikrinama, ar ekskursijas vedantys gidai turi privalomą VTD išduotą pažymėjimą. Toks pažymėjimas išduodamas turintiems aukštąjį išsilavinimą asmenims, taip pat baigusiems specialius gidų kursus bei išlaikiusiems egzaminus.

„Nuo neteisėtai ir neprofesionaliai veikiančių gidų veiklos kenčia Lietuvos kaip turistinės valstybės įvaizdis, o taip pat ir gido profesijos prestižas. Tikimės, kad reguliarūs gidų reidai ir informavimas apie juos per visuomenės informavimo priemones veiks prevenciškai ir paskatins atsakingiau žiūrėti į gido veiklą bei įgyti gido pažymėjimus,“ – sako VTD direktorė Jurgita Kazlauskienė.

Už neteisėtą gido veiklą, neturint pažymėjimo taikoma administracinė atsakomybė. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 173 straipsnis numato atsakomybę ir baudas už neteisėtą vertimąsi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint licencijos (leidimo) veiklai, kuriai tai yra reikalinga.

Informaciją apie nelegalią gidų veiklą ir pažeidimus piliečiai gali pateikti policijai telefono linija 112 arba siųsti adresu www.epolicija.lt.

Šiuo metu Lietuvoje yra per 2500 gidų, kurie turi VTD išduotus gido pažymėjimus. VTD kasmet organizuoja gidų kvalifikacijos kėlimo mokymus.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.