Print »  

Valstybinis turizmo departamentas įspėja dėl turizmo paslaugų teikėjo MB „Antibai“ veiklos

2016-09-28

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) įspėja dėl kelionių pardavimo agento MB „Antibai“ ir jos direktorės Gintarės (Valaitytės) Budrienės galimai nesąžiningos ir neteisėtos veiklos.

    

VTD duomenimis, vienas kelionių organizatorius nutraukė bendradarbiavimo sutartį su MB „Antibai“ dėl galimai neteisėtos šios bendrovės veiklos, kitas kelionių organizatorius dėl MB „Antibai“ galimo kelionės dokumentų klastojimo kreipėsi į teisėsaugos institucijas.

VTD turimi duomenys, kelionių organizatorių ir turistų pateikti faktai bei viešoje erdvėje skelbiama informacija leidžia daryti prielaidas, kad MB „Antibai“ ir/arba Gintarė (Valaitytė) Budrienė vykdo veiklą, pažeisdama turistų teises:

1)                  nepateikia Turizmo įstatyme numatytos privalomos informacijos turistams apie turistų užsakytas keliones;

2)                  nesudaro rašytinės kelionės sutarties ir/arba tokios sutarties nepateikia turistui;

3)                  tarpininkaudama parduodant kelionių organizatorių organizuotas turistines keliones sutartyje nenurodo kelionių organizatoriaus;

4)                  nepateikia turistams kelionės dokumentų;

5)                  neatsiskaito su apgyvendinimo ir transportavimo paslaugų teikėjais už turistui turimas suteikti paslaugas turistui išvykus į kelionę;

6)                  negrąžina turistams jų sumokėtų pinigų už neįvykusias keliones.

 

Surinktą medžiagą apie galimai neteisėtą MB „Antibai“ veiklą VTD perdavė teisėsaugos institucijoms.
 
„VTD atkreipia turistų dėmesį, jog renkantis kelionių organizatorių reikia būti itin atidiems ir nerekomenduoja vykti į MB „Antibai“ ir/arba Gintarės Budrienės siūlomas organizuotas turistines keliones. Kilus klausimams ar abejonėmis būtinai konsultuokitės su Turizmo departamento specialistais“, - pataria VTD Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Tadas Žentelis.
 
Informaciją, kurią reikia žinoti prieš įsigyjant kelionę, galite gauti e. paštu: prieziura@tourism.lt  arba telefonu Vilniuje 8 706 64 976.
 
VTD yra parengęs atmintinę keliautojams.
 
Prieš įsigyjant kelionę būtinai:
  • Gauk išsamią informaciją apie kelionę: transportą, apgyvendinimą, maitinimą ir maršrutą
  • Sužinok visą kelionės kainą
  • Sužinok, kas yra kelionės organizatorius
  • Valstybinio turizmo departamento svetainėje www.tourism.lt patikrink kelionių organizatoriaus draudimą dėl nemokumo ar bankroto
  • Susipažink su atsiliepimais apie kelionių organizatorių ir (ar) kelionių agentūrą
  • Gauk turizmo paslaugų sutartį ir susipažink su jos sąlygomis
  • Išsiaiškink sutarties nutraukimo sąlygas
  • Išsiaiškink skundų nagrinėjimo tvarką
  • Gauk kelionių organizatoriaus vietinio atstovo kontaktus
  • Gauk informaciją raštu apie tikslias kelionės sąlygas

Prieš perkant kelionę, išsiaiškink viską. Taip pat būtinai patikslink išvykimo laiką likus dienai iki kelionės ir saugok savo kelionės sutartį iki pat kelionės pabaigos!  Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.