Print »  

Valstybinis turizmo departamentas įspėja dėl turizmo paslaugų teikėjo MB „Antibai“ veiklos

2016-09-28

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) įspėja dėl kelionių pardavimo agento MB „Antibai“ ir jos direktorės Gintarės (Valaitytės) Budrienės galimai nesąžiningos ir neteisėtos veiklos.

    

VTD duomenimis, vienas kelionių organizatorius nutraukė bendradarbiavimo sutartį su MB „Antibai“ dėl galimai neteisėtos šios bendrovės veiklos, kitas kelionių organizatorius dėl MB „Antibai“ galimo kelionės dokumentų klastojimo kreipėsi į teisėsaugos institucijas.

VTD turimi duomenys, kelionių organizatorių ir turistų pateikti faktai bei viešoje erdvėje skelbiama informacija leidžia daryti prielaidas, kad MB „Antibai“ ir/arba Gintarė (Valaitytė) Budrienė vykdo veiklą, pažeisdama turistų teises:

1)                  nepateikia Turizmo įstatyme numatytos privalomos informacijos turistams apie turistų užsakytas keliones;

2)                  nesudaro rašytinės kelionės sutarties ir/arba tokios sutarties nepateikia turistui;

3)                  tarpininkaudama parduodant kelionių organizatorių organizuotas turistines keliones sutartyje nenurodo kelionių organizatoriaus;

4)                  nepateikia turistams kelionės dokumentų;

5)                  neatsiskaito su apgyvendinimo ir transportavimo paslaugų teikėjais už turistui turimas suteikti paslaugas turistui išvykus į kelionę;

6)                  negrąžina turistams jų sumokėtų pinigų už neįvykusias keliones.

 

Surinktą medžiagą apie galimai neteisėtą MB „Antibai“ veiklą VTD perdavė teisėsaugos institucijoms.
 
„VTD atkreipia turistų dėmesį, jog renkantis kelionių organizatorių reikia būti itin atidiems ir nerekomenduoja vykti į MB „Antibai“ ir/arba Gintarės Budrienės siūlomas organizuotas turistines keliones. Kilus klausimams ar abejonėmis būtinai konsultuokitės su Turizmo departamento specialistais“, - pataria VTD Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Tadas Žentelis.
 
Informaciją, kurią reikia žinoti prieš įsigyjant kelionę, galite gauti e. paštu: prieziura@tourism.lt  arba telefonu Vilniuje 8 706 64 976.
 
VTD yra parengęs atmintinę keliautojams.
 
Prieš įsigyjant kelionę būtinai:
  • Gauk išsamią informaciją apie kelionę: transportą, apgyvendinimą, maitinimą ir maršrutą
  • Sužinok visą kelionės kainą
  • Sužinok, kas yra kelionės organizatorius
  • Valstybinio turizmo departamento svetainėje www.tourism.lt patikrink kelionių organizatoriaus draudimą dėl nemokumo ar bankroto
  • Susipažink su atsiliepimais apie kelionių organizatorių ir (ar) kelionių agentūrą
  • Gauk turizmo paslaugų sutartį ir susipažink su jos sąlygomis
  • Išsiaiškink sutarties nutraukimo sąlygas
  • Išsiaiškink skundų nagrinėjimo tvarką
  • Gauk kelionių organizatoriaus vietinio atstovo kontaktus
  • Gauk informaciją raštu apie tikslias kelionės sąlygas

Prieš perkant kelionę, išsiaiškink viską. Taip pat būtinai patikslink išvykimo laiką likus dienai iki kelionės ir saugok savo kelionės sutartį iki pat kelionės pabaigos!  Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.