Print »  

Vietinės turizmo verslo misijos dalyviams – pažintis su Aukštaitijos parkais ir gastronominėmis regiono tradicijomis

2013-04-26

Valstybinis turizmo departamentas (toliau - VTD) vykdo pažintinių turų į penkis Lietuvos regionus projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas". Pirmosios vietinio turizmo verslo misijos dalyviai artimiai susipažino su Mažosios Lietuvos turizmo galimybėmis, antrojo pažintinio turo dalyviai keliavo po Dzūkiją, trečiojo – susipažino su Suvalkijos turizmo išskirtinumu, o š.m. balandžio 18 – 19 d. vyksiančios ketvirtosios verslo misijos metu įvertins išskirtiniausius naujus Aukštaitijos turizmo objektus bei dalyvaus turizmo verslo kontaktų mugėje.

„Aukštaitija - strategiškai patogioje vietoje esantis Lietuvos etnokultūrinis regionas, arčiausiai didžiųjų Lietuvos miestų, , į kuriuos atskrenda dauguma  užsienio turistų. Remiantis statistika, jie čia praleidžia keletа dienų, , todėl itin svarbi tinkamai išvystyta regiono turizmo infrastruktūra su galimybe turistams per trumpą laiką susipažinti su išskirtiniausiais regiono turistiniais objektais ar pasinaudoti paslaugomis,“ – mintimis dalijosi VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pažintiniame ture po Aukštaitijа dalyvaus vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatorių, konferencijų ir renginių organizatorių, vietos turizmo informacijos centrų, žiniasklaidos atstovai. Jie ne tik aplankys daugybę patrauklių turistinių objektų šiame Lietuvos etniniame regione, bet taip pat dalyvaus ir Kontaktų mugėje.

Pirmąją turizmo verslo misijos dieną jos dalyviai aplankys viduramžių dvasia alsuojančius Kaune įsikūrusius „Perkūno namus“, Jėzuitų vienuolyną. Greta Kėdainių esančiame Pelėdnagių kaime turizmo sektoriaus atstovai susipažins su šiuo pirmuoju teminiu kaimu rajone.

Turo po Aukštaitiją dalyviai įvertins du iškiliausius šio regiono parkus – Krekenavos ir Sartų. Krekenavos regioninio parko lankytojų centras praėjusiais metais persikėlė į naujai pastatytа erdvų pastatą, esantį Dobrovolės kaime. čia dalyviai susipažins su parke teikiamomis paslaugomis, gaus visapusišką informaciją apie parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes, pažintinio turizmo ir poilsiavimo galimybes, įvertins centre veikiančią nuolatinę ekspoziciją, organizuojamus edukacinius renginius. Ateinančiais metais centre numatoma įrengti savitą vidaus ekspoziciją, kuri pristatys Nevėžio senvagių įvairovę, supažindins su parko teritorijoje esančiais dvarais, kitomis gamtos įdomybėmis.

Praėjusiais metais buvo atidarytas pilnai atsinaujinęs ypač modernus Sartų regioninio parko Lankytojų centras, kurio ekspozicijos pagrindinė tema - Sartų ežeras ir aplink susiformavęs gamtinis bei kultūrinis kraštovaizdis. Čia vietinio turizmo verslo misijos dalyviai įvertins Lankytojų centro ekspozicijoje įrengtus informacinius terminalus, interaktyvius stendus, peržiūrės pažintinius filmus. Sartų ežero dvasia ekspozicijoje perteikiama 3D pagalba, o įspūdis sustiprinamas subtiliu apšvietimu, primenančiu ežero raibuliavimą, tuo tarpu audio-vizualinėmis priemonėmis pristatomos sėlių dainos ir legendos.

Neatsiejama Aukštaitijos verslo misijos dalimi taps pažintis su unikaliu šio regiono kulinariniu paveldu. Turizmo profesionalai Panevėžyje dalyvaus kulinarinio paveldo pristatyme ir degustuos šio regiono tradicinius gaminius bei patiekalus, o Zarasų rajone lankysis Šlyninkos malūne, kur jų lauks išskirtinių tautinio kulinarinio paveldo produktų vaišės.

Aukštaitijos regionas žymus ne tik savo kulinariniu paveldu, bet ir ypač senomis aludarystės tradicijomis, puikiai išsaugotomis iki šių dienų. Su jomis susipažinti verslo misijos dalyviai galės Rinkuškių alaus daryklos pristatomoje „Alaus kelio“ ekskursijoje bei degustacijoje. Būtent Biržus ir šio regiono unikalias alaus tradicijas išskyrė JAV dienraštis  „The New York Times“, kur mūsų šalis pristatoma kaip neatrastas alaus kraštas ir vieta, kuriа būtina aplankyti 2013 m. Verslo misijos dalyviai taip pat lankysis Utenos alaus darykloje bei čia įsikūrusiame ypač moderniame šiuolaikinės aludarystės pažinimo centre, dalyvaus ekskursijoje po alaus daryklą, susipažins su Utenos alaus muziejaus ekspozicija bei alaus daryklos istorija.

Antrąją verslo misijos dieną visi jos dalyviai susirinks į kontaktų mugę, kuri vyks greta Panevėžio įsikūrusiame „šermuto“ paslaugų komplekse.

Paskutinioji, penktoji vietinio turizmo verslo misija, finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, planuojama 2013 m. gegužės 23-24 d. vyks žemaitijoje.

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.