Valstybinio turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos yra likviduotas ir nuo 2019 m. sausio 1 dienos veiklos nevykdo.

Turizmo paslaugų teikėjų veiklos priežiurą (kelionių organizatorių pažymėjimų bei gido pažymėjimų išdavimas, apgyvendinimo paslaugų teikimas) atlieka Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Viešoji istaiga "Keliauk Lietuvoje" vykdo šalies turizmo rinkodarą tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.

Turizmo infrastruktūros vystymo ir turizmo politikos klausimai - Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Print »  

Vietiniai turistai keičia Joninių tradicijas: šventė iš piliakalnių persikelia ant irklenčių

2018-06-20

Joninės – viena iš labiausiai vietinį turizmą suaktyvinančių švenčių. Per vasaros saulėgrįžą retas kuris nori likti namuose. Šiemet šventinių programų įvairiuose Lietuvos regionuose gausa ir kūrybingumas yra beribis: nuo tradicinių laužų ant piliakalnių iki laivų paradų bei naktinių irklenčių žygių. 

 Vandeninės Rasos. Ne be reikalo sakoma, kad vanduo Joninių naktį tampa stebuklingas – jis gydo ligas, o išsimaudžius šią naktį vandens telkinyje – apsaugo nuo susirgimų visus ateinančius metus. Galbūt todėl kasmet gausėja Joninių programų „ant vandens“. Štai, Varėnoje Dzūkijos nacionalinio parko kempinge, Mergelių akelių ežere vyks baidarių varžybos, Šventojoje – vikingų laivų varžybos. Vilkaviškio Paežerių ežere organizuojamas laivų paradas, visi kviečiami papuošti savo plaukiančią priemonę (jachtą, katerį, guminę valtį, baidarę) šviesomis arba stebėti reginį iš Paežerių dvaro. Paparčio žiedą Galvės ežere bus bandoma rasti Trakuose per naktinį irklenčių turą. Magija ir burtais apipintą trumpiausią metų naktį švęsti drauge Baseinų naktyse kviečia Birštono kurorto sanatorijos ir SPA centrai, kurie dirbs iki vidurnakčio.

 

Raganos, indėnai ir siaurukas. Joninių tradicijos Šiauliuose prie Rėkyvos ežero bus papildytos gintaro dulkių ritualu, lenktynėmis su maišais, puodynių daužymu bei šiaudinių skulptūrų deginimo ceremonija. Norintys pajusti tradicinių pagonybės laikų Rasų šventės dvasią, kviečiami į Bitininkystės muziejų (Ignalinos r.), kur šią magišką naktį vyks apeiginės ugnies kūrimas bei šurmuliuos tik kartą metuose veikiantis Raganų turgus. Panevėžyje į kelionę leisis Rasų-Joninių traukinys. Siauruku galima nukakti iki Rekstino miško, kur bus kupoliaujama, iškylaujama. Į šventinę vakarienę po atviru dangumi bei turnyrą Joninių proga kviečia ir Europos centro golfo klubas. Trakų rajone prie Lentvario ežero visi kviečiami nupinti 100 vainikų Lietuvai. Klaipėdos rajone Vinetu kaime Joninių laužą kurs indėnai. Čia tris dienas vyks „Kokopelli saulėgrįžos festivalis“ su bėgiojimu per žarijas, sapnų gaudyklių pynimu, šaudymo iš lankų bei spjaudyklių turnyru, kitomis atrakcijomis.

 

Jonvabalių naktis. Žolynais kvepiančios Joninių apeigos ir kaimiškos muzikos kapelos – tradicinėse Joninių šventėse Verkių parke Vilniuje, Rumšiškėse, taip pat prie Kauno pilies, Klaipėdoje (per šventę birželio 22 d. bus ne tik šokinėjama per laužą ir buriama, bet ir deginamos raganos), Druskininkuose, Alytuje, Pakruojyje, Molavėnų piliakalnių komplekse Raseinių rajone, Dubingių piliavietėje, Kauno rajone, Rietave, Kelmėje prie Kubilių piliakalnio, Šakiuose ant Sudargo piliakalnių, Marijampolėje, Utenoje... Į Joninių gegužinę su naktišokiais kviečia ir Biržai, Zarasai, siautulingą jonvabalių naktį organizuoja Kupiškis.

 

Ypatingai pažymėti Joninių naktį kviečia Turizmo departamentas su turizmo informacijos centrais.

 

Nuotraukos autorė: Elzė JasiukėnaitėNaujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.