Print »  

Vilniaus oro uosto aplinkosaugos politika įvertinta tarptautinėje erdvėje

2016-04-08

Vilniaus oro uostas įvertintas už pastangas mažinti poveikį aplinkai ir gavo Tarptautinės oro uostų tarybos pirmo lygio akreditaciją už metinį išmetamo anglies dvideginio (CO2) kiekį ir CO2 pėdsaką. Nepriklausomi vertintojai patvirtino, kad šie rodikliai atitinka visus oro uostų anglies dvideginio akreditacijos (ACA) programoje numatytus reikalavimus ir nustatytus ISO standartus.

Vilniaus oro uostas norėdamas gauti pirmo lygio akreditaciją turėjo nusistatyti veiklos ribas ir taršos šaltinius, apskaičiuoti CO2 pėdsaką – t.y. suskaičiuoti, kiek anglies dvideginio tenka vienam oro uosto keleiviui, atsižvelgiant į jo nukeliaujamą atstumą, taip pat suskaičiuoti, kiek per metus oro uoste išmetama anglies dvideginio bei parengti šio kiekio mažinimo politiką.

„Besirengdami akreditacijos procesui sužinojome tikslią CO2 emisiją oro uoste – 2014-aisiais ji siekė 3486 tonas. Šis skaičius bus atspirties taškas ateities veikloms, nes planuojame kasmet lyginti gaunamus duomenis ir imtis visų įmanomų priemonių kontroliuoti ir mažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį, kad Vilniaus oro uostas darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai,“ – sakė Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius.

Pasaulinė anglies dvideginio akreditacijos programa turi keturis sertifikavimo lygius – pirmasis suteikiamas už oro uosto nustatytą išmetamo CO2 kiekį ir jo įvertinimą, antrasis – už CO2 kiekio sumažinimą, trečiasis – jo optimizavimą, ketvirtasis – pasiektą anglies dvideginio neutralumą.

Vilniaus oro uosto parengtoje aplinkosaugos politikoje, kuria įsipareigoja vadovautis visos įmonės, veikiančios oro uosto teritorijoje, rūpinamasi ne tik CO2 emisija, bet ir triukšmo lygiu, išteklių naudojimu, atliekų rūšiavimu, vandens, žemės bei oro kokybe.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.