Print »  

Vokietija – Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka nr. 1

2015-11-27 , Atnaujinta 2018-11-27 00:00

Lietuvos apgyvendinimo įstaigose per 9 šių metų mėnesius (nuo sausio iki rugsėjo mėn.) vietinių turistų skaičius išaugo net 10,8 proc., lyginant su tuo pačiu metu pernai, o užsienio turistų skaičius padidėjo 2,4 proc. Užsienio turistai sudaro 54,9 proc, o vietiniai 45,1 proc. visos turizmo rinkos.

Per devynis 2015-ųjų metų mėnesius Lietuvoje daugiausia svečiavosi vokiečių turistų, iš viso 152 tūkst., +4,2 proc. daugiau nei pernai per tą patį laiką. Vokietijos turistų apgyvendinimo skaičiai pirmą kartą gerokai lenkia ilgalaikes atvykstamojo turizmo lyderes (Rusiją ir Baltarusiją) ir sudaro 14 proc. Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkos.

Kaip teigia VTD Atvykstamojo turizmo poskyrio vedėja Eglė Kudzmanienė, pagrindinę į Lietuvą atvykstančių vokiečių grupę sudaro vyresnio amžiaus vokiečiai, kurie atvykę į Lietuvą po šalį keliauja autobusais ir lankosi pagrindiniuose Lietuvos miestuose bei pajūryje. Net 40 proc. vokiečių lankydamiesi Lietuvoje aplanko ir kitas Baltijos valstybes.

„Vokiečiams Lietuvoje patinka, todėl ši rinka turi didžiulį potencialą augti ir ateityje. VTD nuo 2013 m. Vokietijoje turi vietinį atstovą ir vykdo kompleksines rinkodaros priemones, apimančias Lietuvos pristatymą turizmo parodose ir renginiuose, darbą su vietos žurnalistais, kelionių operatoriais, įvairias reklamines kampanijas. Šiuo metu pagrindinis VTD tikslas – gerinti Lietuvos žinomumą Vokietijoje ir sudominti jaunus žmones atvykti į mūsų šalį,“ – sako E. Kudzmanienė.

Iš antroje vietoje esančios Baltarusijos į Lietuvą atvyko 118,3 tūkst. turistų, 12,6 proc. mažiau nei pernai per tą patį laiką. Trečioje vietoje – Rusija, iš kurios turistų srautai sumažėjo trečdaliu (33,7 proc.), iki 118 tūkst.

Svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų 10-uke didžiausiu turistų augimu pasižymėjo Norvegija (+37,6 proc.), Ukraina (+23,9 proc.), Italija (+20,5 proc.) ir Jungtinė Karalystė (+14,2 proc.). Kaimyninės šalys taip pat augo: Estija +14,7 proc., Latvija +14,1 proc., Lenkija +7,6 proc.

Kaip teigia VTD Atvykstamojo turizmo poskyrio vedėja E. Kudzmanienė, turistų augimas iš Europos Sąjungos šalių per devynis 2015 m. mėnesius siekė 11,3 proc. Džiugina augantys turstų srautai iš Švedijos (+21,1 proc.), Ispanijos (+25,9 proc.) ir Nyderlandų (+18,8 proc.). 2015 m. VTD kvietimu Lietuvoje lankėsi apie 80 užsienio žurnalistų ir 70 kelionių operatorių (didžioji dalis jų iš Europos šalių), kurie keliavo po Lietuvą ir pažino jos turistinius išteklius.

Tolimosios rinkos taip pat išlaiko didelį augimą: Japonija augo 49 proc., Kinija +39,5 proc., Izraelis +16,4 proc. „Dirbdamas šiose rinkose, VTD aktyviai bendradarbiauja su kaimyninėmis valstybėmis Latvija ir Estija. Baltijos valstybės turistams iš Japonijos, Kinijos ir JAV siūlomos kaip viena atostogų kryptis. Trys Baltijos šalys yra įkūrusios Jungtinį Baltijos šalių komitetą, kuris yra pagrindinė rinkodaros veiksmų planavimo tolimosiose rinkose platforma,“ – sako E. Kudzmanienė.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.