Print »  

V.Radzevičius ir V.Anusaitė mokys lietuvius būti svetingesniais turistams

2013-04-26

Valstybinis turizmo departamentas išpildė keliautojo Vytaro Radzevičiaus norą tapti gidu. Jis bus ne tik rytoj prasidedančio TV laidų ciklo apie lietuvių svetingumą turistams vedėjas, bet ir savotiškas gidas užsieniečiams Lietuvoje – lydės juos po miestus, klausinės apie pirmus įspūdžius, stebės bendravimą su vietos gyventojais, padės ieškoti suvenyrų, išsirinkti įdomiausius renginius ir galiausiai prašys įvertinti, ar svečiai jaučiasi šiltai ir maloniai priimti.  

V.Radzevičiaus kolegė žurnalistė Vilma Anusaitė, atvirkščiai, VTD inicijuotose laidose įsijaus į turistės vaidmenį – ji keliaus po kitų šalių miestus ir pati vertins suteikiamas paslaugas, vietinių elgesį, gaunamа informacijа apie turistinius objektus.

„TV laidų modeliui pasirinkome gretinimo principą juk visiems labai įdomu, ar lietuviai kalba angliškai geriau nei estai, ar lengviau įsileidžia į namus nei anglai, ar smagiau pristato savo kulinarinį paveldą nei škotai, ar linksmiau leidžia savaitgalius nei latviai... Laidų pabaigoje vedėjai balais įvertins temines situacijas ir taip parodys silpnаsias lietuvių vietas priimant turistus - kur turėtume labiau stengtis ir galbūt imti pavyzdį iš kitų šalių“, - laidos idėją pristato VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Pasak jos, laidos pavadinimas „Svečių ekspresas“ – labai simbolinis. Lietuvoje pernai apsilankė apie 2 mln. turistų iš užsienio, pagal atvykstamojo turizmo srautų augimą mūsų šalis jau antrus metus yra lyderė Europoje, tad norint išlaikyti šiuos rodiklius, itin svarbu mokėti turistams parodyti svetingumą, šiltai juos priimti. Pagrindinis TV laidų tikslas – modeliuojant įvairias situacijas turistiniuose objektuose priminti mandagumo taisykles, dažniausiai pasitaikančias komunikacijos už užsieniečiais klaidas, parodyti, su kokiomis problemomis susiduria atvykę svečiai, paaiškinti, kaip jiems padėti ir kа padaryti, kad jie šypsotųsi ir norėtų sugrįžti į Lietuvą.

Pagal Pasaulio ekonomikos forumo valstybių kelionių ir turizmo konkurencingumo 140 pasaulio šalių reitingą Lietuva pagal svetingumą svečiams iš užsienio šiuo metu užima 49 vietą. Labai iškalbingas yra ir emocinio Baltijos šalių įvaizdžio tyrimas, kuriame respondentai turėjo sugretinti šalį su durų įvaizdžiu. Tyrimo duomenimis, Lietuvos turizmo durys apibūdintos kaip atviros ir kviečiančios užeiti, Latvijos – uždarytos, tačiau lengvai varstomos, Estijos – uždarytos, jas reikia atsidaryti pačiam.

12 TV laidų „Svečių ekspresas“ ciklas nagrinės apgyvendinimo, kultūrinio turizmo, pramogų žiemą, keliavimo su augintiniu, apsipirkimo turguje, viešojo transporto ir kitas temas, kurių kontekste tarsi po padidinamuoju stiklu atsidurs vietos gyventojų bendravimo ir elgesio su užsienio turistais modeliai, bus formuluojamos pamokomosios svetingumo žinutės.

Pirma laida „Svečių ekspresas“ – šeštadienį, 11.30 val. per LRT.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.