Print »  

VTD: Lietuvos turistai neturi būti klaidinami ir gаsdinami

2012-08-24

Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos (toliau – VTD), reaguodamas į š.m. rugpjūčio 24 d. Eglės Kijauskienės straipsnį „Lenkijoje – spаstai turistams“ dienraštyje „Lietuvos žinios“, atkreipia dėmesį, kad pateikta informacija reikalauja objektyvaus patikslinimo ir papildymo.

Kelionių organizavimo sektorius turi sunkumų ne tik Lenkijoje, kaip akcentuojama minėtoje publikacijoje, bet ir kai kuriose kitose šalyse, ypač pietų Europoje. Organizuotų turistinių kelionių skaičius Europoje mažėja ir, tikėtina, toliau mažės. Tai lemia ne tik ekonominės priežastys, bet ir tai, jog pigūs skrydžiai, informacinės technologijos, internetinė prekyba atveria vis naujas galimybes rinktis ir individualų keliavimą, nesinaudojant kelionių organizatorių ar kelionių agentūrų paslaugomis. Todėl įmonės, siūlančios organizuotas keliones, rinkoje gali konkuruoti tik savo paslaugų kokybe, maršrutų įvairove ir, žinoma, kaina. Vartotojas turi plačias galimybes rinktis paslaugų teikėją. Tai garantuoja ES valstybėse įgyvendinta paslaugų direktyvą.

Tačiau gyventojas, ketinantis įsigyti organizuotа turistinę kelionę, turi būti atidus ir žinoti savo kaip vartotojo teises. Privalu nepamiršti, kad nepriklausomai nuo to, kokioje valstybėje registruotas kelionių organizatorius, dėl parduodamų jo organizuotų turistinių kelionių turi būti sudaryta turistinės kelionės sutartis. Ji turi būti sudaroma kiekvienu atveju – ir kai turistas šią kelionę įsigyja tiesiogiai iš kelionių organizatoriaus, ar per kelionių agentūrą, ar internetinės prekybos būdu. Sudarant sutartį būtina aptarti ne tik visas sąlygas, susijusias su paslaugomis, bet ir sutarties nutraukimo, mokėjimo, įmokėtų pinigų grаžinimo ir pan. sąlygas. Ir, žinoma, įsitikinti, kokios yra turisto garantijos kelionių organizatoriaus nemokumo ar bankroto atveju. Jei tokių garantijų nėra ar jos nepateikiamos, dera atsakingai įvertinti atsirandančią riziką dėl tinkamo perkamos paslaugos įgyvendinimo.

Šiuo metu nei vienoje ES valstybėje nėra institucijos, kuri disponuotų oficialią informaciją apie einamąją kelionių organizavimo paslaugas teikiančių įmonių finansinę būklę, galėtų tiksliai numatyti įmonės nemokumą ir turėtų kompetenciją pateikti rekomendacijas nesinaudoti vienos ar kitos ES valstybė kelionių organizatoriaus paslaugomis. Bendra informavimo sistema dar tik kuriama. Jos tikslas - pateikti duomenis apie teisėtai veikiančius ES paslaugų teikėjus. Oficialiai nepatvirtinta informacija apie įmonių tarpusavio skolas ir jos pagrindu daroma išvada apie gręsiantį nemokumа nėra platinama dėl galimo poveikio įmonių tarpusavio konkurencijai bei konkurencingumui tarptautinėje rinkoje.

Dėl šių priežasčių minėtame straipsnyje publikuota nuomonė, kad VTD turi įspėti žmones apie galimа rizikа Lenkijos rinkoje, kuri gali atsirasti naudojantis nemokių, skolų slegiamų turizmo įmonių paslaugomis, yra nepagrįsta ir klaidinanti.

Apie Lietuvoje teisėtai veikiančius kelionių organizatorius, turinčius Turizmo įstatymu nustatyto dydžio draudimą ar banko garantiją, užtikrinančią pinigų turistams grаžinimą įmonės bankroto ar nemokumo atveju, informacija skelbiama VTD svetainėje arba čia.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.