Print »  

VTD prisideda prie žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus minėjimo

2013-02-26

Žemaičiai buvo pradėti krikštyti 26 metais vėliau nei visa Lietuva - 1413 m. Todėl šiemet minint jubiliejinius 600 žemaičių krikšto metus, Valstybinis turizmo departamentas išleido specialius proginius plakatus ir skirtukus. Juos šiandien tiesiogiai Telšių vyskupui J. Borutai, Telšių rajono merui V. Kleivai ir Telšių turizmo informacijos centro vadovei K. Miliuvienei perduos Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. R. Balnienė ir direktoriaus pavaduotojas J. Raguckas.

„Žemaitija turizmo atžvilgiu yra itin išskirtinis regionas. Atvykstančius užsienio svečius čia žavi savitas architektūros paveldas, kryždirbystė, tradicinės šventės ir papročiai, kalba. Svarbiausius su žemaičių krikštu ir žemaičių vyskupystės istorija susijusius objektus bei vietas pritaikius piligrimų ir turizmo reikmėms Žemaitijos regionui dar labiau atsivertų naujos turizmo galimybės ir perspektyvos“, - įsitikinusi VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pasak jos, vykdant 2008 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintа žemaičių krikšto ir žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejaus minėjimo 2009-2017 metų programа, VTD ruošiasi išleisti ir specialius informacinius lankstinukus su žemėlapiais, pristatančiais svarbiausius su žemaičių krikštu, žemaičių vyskupystės istorija susijusius objektus ir vietas.

Viešnagės Telšiuose metu taip pat bus pristatytos Lietuvos turizmo naujovės ir perspektyvos, vyks susitikimas su vietos žiniasklaida. VTD vadovams Telšių TIC surengs ekskursijа po atsinaujinusius Telšius ir kitus ES projektų lėšomis atnaujintus turizmo objektus.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.