Print »  

VTD prisideda prie žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus minėjimo

2013-02-26

Žemaičiai buvo pradėti krikštyti 26 metais vėliau nei visa Lietuva - 1413 m. Todėl šiemet minint jubiliejinius 600 žemaičių krikšto metus, Valstybinis turizmo departamentas išleido specialius proginius plakatus ir skirtukus. Juos šiandien tiesiogiai Telšių vyskupui J. Borutai, Telšių rajono merui V. Kleivai ir Telšių turizmo informacijos centro vadovei K. Miliuvienei perduos Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. R. Balnienė ir direktoriaus pavaduotojas J. Raguckas.

„Žemaitija turizmo atžvilgiu yra itin išskirtinis regionas. Atvykstančius užsienio svečius čia žavi savitas architektūros paveldas, kryždirbystė, tradicinės šventės ir papročiai, kalba. Svarbiausius su žemaičių krikštu ir žemaičių vyskupystės istorija susijusius objektus bei vietas pritaikius piligrimų ir turizmo reikmėms Žemaitijos regionui dar labiau atsivertų naujos turizmo galimybės ir perspektyvos“, - įsitikinusi VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pasak jos, vykdant 2008 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintа žemaičių krikšto ir žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejaus minėjimo 2009-2017 metų programа, VTD ruošiasi išleisti ir specialius informacinius lankstinukus su žemėlapiais, pristatančiais svarbiausius su žemaičių krikštu, žemaičių vyskupystės istorija susijusius objektus ir vietas.

Viešnagės Telšiuose metu taip pat bus pristatytos Lietuvos turizmo naujovės ir perspektyvos, vyks susitikimas su vietos žiniasklaida. VTD vadovams Telšių TIC surengs ekskursijа po atsinaujinusius Telšius ir kitus ES projektų lėšomis atnaujintus turizmo objektus.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.