Archyvas »

Svarbi informacija

INFORMACIJA TURISTAMS. Dėl UAB „Neoturas“ turistų pretenzijų pateikimo tvarkos, kelionių organizatoriui esant nemokiam

2014-09-08

Siekiant kuo operatyviau inicijuoti nuostolių kompensavimo procedūrą, prašymus Departamentui pirmuoju etapu prašyta pateikti iki 2014 m. spalio 8 d.

Terminas prašymų pateikimui pratęsiamas iki 2014 m. gruodžio 10 d.

Nustatytas terminas nėra galutinis ir, įvertinus nukentėjusių turistų skaičių bei poreikį, galės būti pratęstas.

______________________________________________________________________________________________

plačiau

INFORMACIJA TURISTAMS. Dėl UAB „Go Planet Travel“ turistų pretenzijų pateikimo tvarkos, kelionių organizatoriui esant nemokiam

2014-07-07

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (Departamentas) informuoja, kad 2014 m. liepos 4 d. gautas UAB „Go Planet Travel“ pranešimas dėl kelionių organizatoriaus nemokumo.
2014 m. liepos 4 d. Departamento direktoriaus įsakymu Nr. V - 139 sustabdytas UAB „Go Planet Travel“ kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 013282, išduoto 2013-05-01, galiojimas.

plačiau

KELIONIŲ ORGANIZATORIŲ PRIEVOLIŲ ĮVYKDYMO UŽTIKRINIMO REGLAMENTAVIMAS (NUO 2014-11-01)

2014-07-04

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) informuoja, kad 2014-05-08 Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo Nr. VIII-667 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 18 straipsnių, septintojo skirsnio pavadinimo pakeitimo, Įstatymo papildymo 41 straipsniu ir 20 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymą Nr. XII-873 (toliau – Turizmo įstatymo pakeitimas). Turizmo įstatymo pakeitimas oficialiai publikuotas 2014-05-21.

Departamentas teikia kelionių organizatoriams (toliau – KO) informaciją dėl atskirų Turizmo įstatymo pakeitimo nuostatų, susijusių su prievolių įvykdymo užtikrinimu, įgyvendinimo (7 straipsnis. 8 straipsnio pakeitimas).

KO prievolių įvykdymas užtikrinamas galiojančiu draudimo įmonės prievolių įvykdymo laidavimo draudimu arba finansų įstaigos laidavimu ar garantija (toliau – Užtikrinimo dokumentas), kurie turi būti pateikti Departamentui.

plačiau

Dėl UAB „Ekelionės“ turistų pretenzijų pateikimo tvarkos, kelionių organizatoriui esant nemokiam

2014-05-28

Gavus informacijos, jog kelionių organizatorius yra nemokus ir negrąžina turistams pinigų už nesuteiktas turizmo paslaugas, VTD inicijavo turistų patirtų nuostolių kompensavimo procedūrą iš kelionių organizatoriaus turimo prievolių įvykdymo užtikrinimo draudimo. Turistai prašymus dėl nuostolių kompensavimo VTD galėjo pateikti laikotarpiu nuo 2014 m. gegužės 28 d. iki 2014 m. birželio 30 d. Nustatytas terminas negalutinis, turistų prašymai bei patikslinanti informacija vis dar gali būti teikiami VTD. Informuojame, jog 2014 m. liepos 28 d. raštu VTD kreipėsi į Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Lietuvos filialą su reikalavimu išmokėti draudimo išmokas UAB „Ekelionės“ turistams dėl nesuteiktų turizmo paslaugų. Draudimo kompanijai pateiktas reikalavimas dėl 21 prašymus pateikusio ir paslaugų negavusio turisto. Apie Departamento kreipimąsi į draudiką turistai informuoti individualiai. Atkreiptinas dėmesys, kad VTD kreipusis į draudimo kompaniją dėl draudimo išmokos, faktinis draudimo išmokos mokėjimo klausimo nagrinėjimas patenka į draudimo įmonės kompetenciją. Dėl informacijos visais kompensacijų mokėjimo procedūros klausimais, prašome kreiptis į draudimo kompaniją (Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Lietuvos filialą, Žalgirio g. 122, Vilnius, tel. (8 5) 225 55 55)).

plačiau

Išmokėtos draudimo išmokos UAB „Kipridė“ turistams

2014-03-14

(Atnaujinta 2014-06-30):

2014-06-30 iš draudimo kompanijos UAB „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje gautais duomenimis, visų 14 paslaugų negavusių turistų prašymai yra patenkinti, draudimo sumos jiems yra išmokėtos.

plačiau


            Rekomenduojama atidėti nebūtinas keliones į Krymą ir rytinius šalies regionus

Rekomenduojama atidėti nebūtinas keliones į Krymą ir rytinius šalies regionus

2014-03-06

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos atkreipia dėmesį, kad Lietuvos URM, atsižvelgdama į pastarųjų dienų situaciją Ukrainoje, patikslino rekomendacijas keliaujantiems į šią šalį.

plačiau

UAB „Star Holidays“ turistų teisės ginamos apeliacine tvarka

2014-03-12

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (Departamentas) informuoja, kad paskirta civilinės bylos, kurioje UAB „Star Holidays“ turistų teisės bus ginamos apeliacine tvarka, data.

plačiau

Į tam tikras Egipto dalis rekomenduojama nevykti

2014-03-06

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerija (toliau – URM) kovo 5 d. atnaujino rekomendacijas dėl kelionių į Egiptą ir į tam tikras šalies dalis rekomenduoja nevykti.

 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.